Case studies - 11 września 2023

Analiza wysokości kosztów leczenia najpopularniejszych chorób w Polsce

Cele projektu

Nasz stały klient, jeden z wiodących światowych dostawców produktów ubezpieczeniowych oraz emerytalnych, poszukiwał danych o kosztach leczenia chorób o największym prawdopodobieństwie wystąpienia w Polsce. Interesowała go przede wszystkim perspektywa pacjenta. Analiza miała pokryć również informacje o chorobach rzadkich, na leczenie których pacjenci w Polsce przeznaczają niejednokrotnie bardzo wysokie kwoty.

Szczegóły projektu

Konsultanci PMR zrealizowali projekt korzystając zarówno ze źródeł wtórnych, jak i pierwotnych. Szybka realizacja była możliwa ze względu na wieloletnie doświadczenie w sektorze ochrony zdrowia i wynikającą z niej znajomość źródeł informacji oraz mechanizmów funkcjonowania systemu ochrony zdrowia.

 

Ze względu jednak na brak otwartych źródeł informacji o kosztach ponoszonych przez pacjentów badacze PMR przeprowadzili serię pogłębionych wywiadów eksperckich z przedstawicielami organizacji pacjenckich oraz lekarzami.

Rezultaty projektu

W krótkim czasie nasz klient otrzymał treściwą, przedstawioną w przystępny sposób syntezę informacji o kosztach leczenia w Polsce wraz z wnioskami doświadczonych analityków.

 

Opracowanie zostało wykorzystane przez Klienta do publikacji ogólnie dostępnego raportu oraz dla innych celów marketingowo-sprzedażowych.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Paweł Olszynka

ICT Business Unit Director

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.