Paweł Olszynka

 
Market Reseach Director
 

Główny specjalista rynku IT, komunikacji oraz rozwiązań z obszaru nowych technologii w PMR z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor niezliczonych raportów i analiz na temat tych rynków w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Brał udział w licznych projektach badawczych i doradczych realizowanych zarówno dla dostawców jak również odbiorców oraz instytucji publicznych. Specjalizuje się w analizie sektorowej, mapowaniu konkurencji oraz analizach przewag konkurencyjnych i ryzyka.

Ekonomista, na co dzień prowadzi analizy, spotyka się z klientami i specjalistami z branży, prowadzi prezentacje i warsztaty, wydaje rekomendacje dla firm i inwestorów. Jako niezależny ekspert regularnie udziela wywiadów i komentuje sytuację na rynku ICT dla gazet ogólnopolskich, magazynów branżowych, agencji prasowych i stacji telewizyjnych. Jest prelegentem i uczestnikiem dyskusji panelowych na konferencjach branżowych.

Tematami najczęściej poruszanymi przez Pawła są centra danych, cloud computing, cyberbezpieczeństwo, usługi telekomunikacyjne i IT, sprzęt, aplikacje biznesowe, IoT/IIoT, internet mobilny, płatna telewizja, VAS, VOD/OTT.

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.