Wiadomości - 23 listopada 2023

Sektor budowlany w Polsce – analiza regionalna [aktualizacja danych]

Kwartalna aktualizacja danych dla raportu „Sektor budowlany w Polsce – analiza regionalna” została opublikowana.

 

Choć ranking województw pod względem rozmiarów rynku budowlanego nie uległ większym zmianom, warto zwrócić uwagę na zmiany udziałów w grupie największych województw. Obecnie pięć wiodących regionów generuje ponad 53% wartości polskiego rynku budowlanego.
Szymon Jungiewicz
Construction Business Unit Director

 

Wśród liderujących województw szczególnie widoczny jest awans regionu pomorskiego, w którym nadchodzące lata przyniosą dalsze zwiększenie nakładów infrastrukturalnych związanych z realizacją projektów morskiej energetyki wiatrowej, inwestycji portowych. W okolicach 2026 r. spodziewamy się dużego wpływu robót związanych z realizacją pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w Lubiatowie. Również w województwie zachodniopomorskim przewidujemy silne wzrosty (podobnie jak w wypadku pomorskiego – wpływ realizowanych projektów offshore) oraz w województwie wielkopolskim – gdzie od 2027 r. rozpocznie się realizacja inwestycji związanej z elektrownią jądrową w Pątnowie.

 

W aktualizacji standardowo zaprezentowaliśmy również najnowsze dane z otoczenia makroekonomicznego oraz prognozy rozwoju sytuacji na rynku w trzech scenariuszach

 

  • bazowym, najbardziej prawdopodobną prognozą rozwoju rynku, 
  • pesymistycznym, 
  • optymistycznym.

 

Więcej danych dotyczących rynku ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w Polsce znajdą Państwo w raporcie PMR:

 

 

Rynek HVAC w Polsce. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2023-2028. Wpływ inflacji i wojny w Ukrainie.

 

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Szymon Jungiewicz

Construction Business Unit Director

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.