Marka i komunikacja marketingowa

Gdy pod lupą jest marka i komunikacja marketingowa, to – czy nam się to podoba, czy nie – klienci końcowi mają zawsze rację. To oni przecież wybierają konkretny produkt lub usługę. Rolą producenta, dystrybutora oraz badacza jest odkrycie tych czynników, które mają wpływ na wybór określonych marek, a także tych, które skłaniają do wyboru produktów konkurencyjnych.

Choć droga budowania sukcesu w tym obszarze jest długa, żmudna i wyboista, to my potrafimy znaleźć oraz wdrożyć skuteczne strategie budowania marki, a także efektywne kanały i narzędzia komunikacji marketingowej. Od wzmacniania świadomości marki, po tworzenie „misjonarzy marki”. Od konceptu reklamy, po budowę strategii sprzedażowo – marketingowej. Na każdym etapie wprowadzania na rynek i rozwijania produktu jesteśmy w stanie zaproponować odpowiednie podejście badawcze oraz wynikające z badań praktyczne wskazówki biznesowe.

Nasi klienci zwracają się do nas m.in. z takimi pytaniami:

 • Jak przełożyć rozpoznawalność marki na zakupy klientów?
 • Jak promować markę w segmencie klientów B2B?
 • Co zrobić, żeby klienci rekomendowali markę innym?
 • Jak wprowadzić na rynek nową markę?
 • W jaki sposób efektywnie przeprowadzić rebranding?
 • Jak marką podwyższyć wartość produktu?

Wizerunek marki

W czasie badań wizerunku marki stosujemy techniki jakościowe oraz ilościowe.

 • Jakościowe badanie wizerunku marki – W wyniku tego badania klient otrzymuje jakościowy obraz marki w oczach konsumentów. Jest to zestaw pojęć, którymi posługuje się konsument do opisu marki. Dodatkowo jest on uzupełniony inspiracjami i nowymi pomysłami na komunikację marketingową. Badanie jakościowe może być samodzielnym badaniem lub fazą wstępną przed realizacją badania ilościowego. W ramach projektu badawczego stosujemy następujące techniki zbierania danych: grupy fokusowe (FGI), wywiady pogłębione (IDI), badania etnograficzne oraz analizę treści internetowych.
 • Ilościowe badanie wizerunku marki – Metody ilościowe pozwalają zmierzyć potencjał marki i porównać go z innymi markami. Umożliwiają także porównanie różnych wizerunków marki funkcjonujących w różnych grupach klientów. Służą ponadto do przeprowadzenia segmentacji rynku. Zastosowanie technik analitycznych umożliwia wskazanie elementów marki istotnych dla wyborów konsumenta, a także przewag konkurencyjnych marki. W ramach projektu badawczego stosujemy takie przykładowe techniki zbierania danych: sondaże telefoniczne (CATI) i bezpośrednie (F2F), testy typu central location (CLT), hall test, exit polls oraz badania internetowe.

Komunikacja marketingowa

W badaniach komunikacji marketingowej (reklamy, nazwy, opakowania, strony internetowe itp.) zazwyczaj łączymy techniki ilościowe oraz jakościowe. Prace rozpoczynamy na przykład od badań w postaci grup fokusowych, a następnie przechodzimy do wywiadów (np. telefonicznych lub wspomaganych komputerowo).

Efekty naszych projektów badawczych i doradczych

Rezultatem naszej pracy jest obszerny raport prezentujący:

 • dane i wyniki uzyskane w toku badań,
 • analizy, komentarze i wyjaśnienia naszych badaczy, analityków i konsultantów,
 • konkretne rekomendacje dotyczące sposobów zwiększenia skuteczności komunikacji marketingowej.

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe usługi

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.