Fuzje i przejęcia

Pomagamy firmom z różnych branż przeprowadzać fuzje i przejęcia w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. Potrafimy poradzić sobie ze złożonym procesem oraz wyśrubowanymi wymaganiami klientów – zarówno inwestorów strategicznych i finansowych, jak też przedsiębiorców sprzedających swoje firmy.

Fuzje i przejęcia od A do Z

Nasz udział w transakcjach, w zależności od preferencji klienta, może obejmować wybrane lub wszystkie etapy generowania wartości. Jedne przedsiębiorstwa wspieramy tylko w fazie identyfikowania możliwości inwestycyjnych. Dla innych opracowujemy kompleksowe strategie M&A (mergers & aquisition).

Nasze kompetencje są istotne, gdy inwestycja jest dopiero rozważana. Wtedy podpowiadamy, czy jest dobrym pomysłem. A jeśli tak, to jak ją przeprowadzić. Z kolei firmy, które już podjęły decyzję o fuzji lub przejęciu, korzystają z naszych rekomendacji, by dowiedzieć się, jak postępować, by zmaksymalizować zwrot z inwestycji.

Wielokrotnie występowaliśmy w roli konsultantów zarówno po stronie podmiotów kupujących (buy-side), jak i sprzedających spółki (sell-side). Ale zgodnie z kodeksem dobrych praktyk, nigdy nie pracowaliśmy po obu stronach w ramach jednej transakcji.

Transakcje kupna (buy-side)

 • Identyfikacja wartości – Poszukiwanie podmiotu do przejęcia lub nabycia oraz dostosowywanie strategii rynkowej do zmieniających się wymagań.
 • Ocena wartości – Działania w terenie mające na celu ocenę i due diligence potencjalnych kandydatów.
 • Implementacja wartości – Negocjacje i przeprowadzenie transakcji.

Transakcje sprzedaży (sell-side)

 • Identyfikacja wartości – Gromadzenie informacji na temat firmy, poszukiwanie inwestora i poprawa strategii rynkowej.
 • Ocena wartości – Działania w terenie i due diligence firmy.
 • Implementacja wartości – Negocjacje i przeprowadzenie transakcji.

Odpowiedzi na najtrudniejsze pytania

Dzięki eksperckiej wiedzy branżowej, kompetencjom badawczym i umiejętnościom analitycznym, w czasie projektów M&A możemy szybko zacząć pracę, nawet w nowym obszarze rynku. Od pierwszego dnia pracy udowadniamy naszym klientom, że świetnie rozumiemy ich potrzeby biznesowe. A po realizacji procesu szczegółowo odpowiadamy na przykład na takie pytania:

 • Jaki profil spółki będzie najlepiej dostosowany do zakładanej strategii rozwoju inwestora?
 • Jak uzyskać maksymalnie atrakcyjną wycenę przy transakcji?
 • Jak nakłonić udziałowców do sprzedaży spółki?
 • Jakie czynniki uwzględnić przy szacowaniu wartości spółki?
 • Co wybrać: rozwój organiczny i walkę o rynek czy akwizycję i procesy konsolidacyjne?

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe usługi

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.