Dystrybucja

Dystrybucja to temat, który pojawia się wtedy, gdy wiadomo już, jakie produkty / usługi oraz komu firma chce sprzedawać. Wtedy przychodzi właściwy moment, żeby odpowiedzieć na pytanie, jak najskuteczniej dotrzeć do poszczególnych segmentów rynkowych. Jeśli produkt nie jest dostępny w kanałach sprzedaży optymalnych dla danej grupy odbiorców, to nie przetrwa długo na rynku.

Skuteczne route-to-market

W czasie ostatnich ponad 20 lat, badacze i konsultanci z PMR Consulting & Research zrealizowali setki projektów, których tematem była dystrybucja. Dzięki temu znamy najróżniejsze modele sprzedażowe. Wiemy, które kanały dystrybucji mają największy potencjał sprzedażowy w odniesieniu do poszczególnych branż i segmentów. Rozumiemy lokalną specyfikę oraz globalne trendy mające wpływ na skuteczne dotarcie z produktem do klientów. Potrafimy doradzić, jakie strategie i działania przyniosą prawdziwie trwałe rezultaty.

Praktyczne rekomendacje

Efektem przeprowadzanych przez nas badań i analiz jest szczegółowa diagnoza sieci sprzedaży. Audyt zastanej sytuacji w obszarze dystrybucji często poszerzamy o konkretne wskazówki dotyczące dalszych działań oraz decyzji. Niejednokrotnie do naszych zadań należy też opracowanie strategii wprowadzenia produktu do obrotu na danym rynku.

Takie podejście powoduje, że nasi klienci zawsze otrzymują odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Na przykład takie:

 • Którą strategię wprowadzenia nowego produktu na rynek zastosować?
 • Który model wprowadzania istniejącego produktu na nowy rynek wdrożyć?
 • Jak dystrybutor może pomóc w rozwoju marki w krótkim i długim okresie?
 • W jaki sposób – bez wsparcia dystrybutora – wprowadzić produkt na rynek?

Wsparcie badawcze i doradcze

Jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej kompleksowe projekty badawcze i doradcze. Do zadań, których najczęściej się podejmujemy w obszarze dystrybucji, należą:

 • badanie kanałów dystrybucji – obecnie stosowanych i rozważanych do wprowadzenia,
 • poszukiwanie dystrybutorów na nowych rynkach lub dla nowych produktów,
 • wsparcie w procesie nawiązywania współpracy między partnerami biznesowymi,
 • mapowanie szans biznesowych na rynku,
 • identyfikacja zagrożeń i tworzenie planów minimalizujących ryzyka,
 • planowanie scenariuszowe w odniesieniu do route-to-market,
 • wdrożenie strategii route-to-market.

Dystrybucja na obecnych i nowych rynkach

Dobieramy najbardziej optymalne strategie rozwoju dystrybucji, zależnie od przyjętej przez naszego klienta strategii ekspansji. Pomagamy wprowadzać nowe produkty na obecne rynki, ale też istniejącą ofertę na zupełnie nowe obszary rynkowe. Potrafimy zastosować odpowiednie narzędzia i podejścia uwzględniające specyfikę każdej z tych dwóch sytuacji. Co więcej, w wypadku nowego produktu możemy też doradzić, jak należy go wycenić, opakować czy reklamować. A podczas projektów wejścia na nowe rynki często badamy specyficzne wymagania lokalnych klientów oraz wskazujemy niezbędne modyfikacje w portfolio.

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe usługi

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.