Analizy branżowe na zlecenie

Nasi klienci, którzy planują podjęcie strategicznych decyzji, potrzebują odpowiedniego wsparcia informacyjnego lub weryfikacji własnych danych i analiz. Uwarunkowania dla podjęcia nowych działań – poczynając od makroekonomicznych a kończąc na bezpośrednim otoczeniu konkurencyjnym – stanowią podstawę analiz składających się na opis potencjału rynku.

 • Jak duży jest rynek i jak będzie rozwijał się w najbliższych latach?
 • Kim są główni gracze?
 • Jakie są najważniejsze trendy i segmenty rynku?

W dynamicznie zmieniającym się świecie badanie sytuacji rynkowej przed rozpoczęciem właściwych działań biznesowych jest niezmiernie ważne. Znajomość nowych graczy, produktów i kampanii reklamowych to podstawa do planowania strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Analiza rynku obejmuje między innymi jego kompleksowy opis, pozwalający na zdiagnozowanie nisz, określenie perspektyw rozwoju wraz z potencjalnymi barierami i ograniczeniami formalnymi, związanymi z wejściem na ten rynek.

Co oferujemy w ramach analizy branżowej?

Efektem badania jest dokument kompleksowo opisujący sytuację w analizowanej branży, obejmujący oszacowanie przeszłych, aktualnych i przyszłych wartości i wielkości rynku, udziałów głównych graczy i segmentów oraz analizę trendów i kluczowych wydarzeń na rynku. Stosując komplementarne względem siebie techniki zbierania informacji i posługując się modelem wzajemnej weryfikacji pozyskanych danych, budujemy możliwie pełny obraz rynku.

Jak przeprowadzamy analizę branżową?

Badanie rozpoczynamy od analizy desk research. Kolejne etapy uzależnione są od obszaru, którego projekt dotyczy. Mogą to być badania konsumenckie B2C lub badania B2B. PMR dysponuje zespołem wewnętrznych ekspertów przygotowujących w cyklu ciągłym analizy dotyczące kluczowych sektorów gospodarki. Analizy te opierają się na aktualizowanych na bieżąco danych rynkowych. Na potrzeby badań PMR stworzył własną metodologię PMR Market Insight, która stanowi kompleksowe narzędzie służące przygotowywaniu raportów-analiz rynku.

  Napisz do nas

  W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt:

  Justyna Wasa
  Justyna Wasa

  Sales & Business Development Director
  +48 609 400 505
  Justyna.wasa@pmrcorporate.com

  Krystian Gryzło

  Senior Market Researcher
  krystian.gryzlo@pmrcorporate.com

  Raporty
  Handel detaliczny artykułami kosmetycznymi w Polsce 2022
  Rynek szpitali publicznych i niepublicznych w Polsce 2022
  Rynek HVAC w Polsce 2022
  Cloud services market in CEE countries 2022
  Projekty
  projektyPMR-slider
  Oferujemy badania rynku oraz analizy i prognozy gospodarcze realizowane na indywidualne zlecenie Klientów. Specjalizujemy się obliczaniu wielkości rynków, opracowywaniu prognoz ich rozwoju oraz badaniach ankietowych business-to-business.
  Sklep
  sklepPMR
  Oferta PMR obejmuje:
  - Cykliczne raporty na temat rynków Retail, Construction, Pharma & Healthcare oraz ICT w krajach Europy Środkowo-Wschodniej
  - Ilościowe i jakościowe badania rynku, w tym z wykorzystaniem metod CATI, CAWI, FGI, IDI, wywiadów eksperckich i innych metodologii.
  - Usługi międzynarodowej realizacji terenowej badań ilościowych i jakościowych w regionie CEE
  Raporty
  Projekty
  Sklep

  Nasze inne usługi

  Scroll to Top