Forum RYNEK DIY W Polsce 2020 -podsumowuje Jarosław Frontczak

Podczas ostatniego spotkania Rynek DIY w Polsce wspólnie z innymi ekspertami rynku, producentami i dystrybutorami artykułów budowlanych, remontowych i wyposażeniowych dyskutowaliśmy o obecnym kształcie i przyszłości sektora DIY na lokalnym rynku. Podczas prezentacji omówiliśmy dane, które wskazują, iż dynamika wartego dzisiaj 55 mld zł rynku, osłabnie w ciągu najbliższych lat (pomimo wciąż bardzo dobrych wyników na rynku budowlanym).

Poświęciliśmy również dużo uwagi wyjaśnieniu obowiązujących trendów wśród konsumentów, ze szczególnym uwzględnieniem millenialsów – ich waga w biznesie rośnie nieprzemiennie z roku na rok.
Istotnym tematem dyskusji był obowiązujący od marca br. zakaz handlu w niedzielę oraz jego negatywny wpływ na branżę. Kolejny raz poruszyliśmy temat stosunku ceny do jakości towarów i usług dodatkowych. Eksperci podkreślali w tym miejscu, że pomimo rosnących cen produktów, nie rosną marże, co z kolei ma związek z rosnącymi cenami surowców, płacami oraz innymi kosztami.
Klamrą dyskusji o nowych formatach sprzedaży, stały się perspektywy rozwoju e-commerce i strategie omnichannelowe ze szczególnym uwzględnieniem nowych wyzwań, w tym szczególnie związanych z logistyką.

Zgodnie z opiniami uczestników, nie było dotychczas w Polsce spotkania sektora DIY, na takim szczeblu i z tak interesującymi, wnikliwymi analizami.

Spotkajmy się zatem za rok!

Więcej na: www.forum-diy.com

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.