Eurocash Dystrybucja: hurtownia, która najlepiej rozumie detal

eurocash.pl Największa platforma e-Commerce dla handlu niezależnego w Polsce, z

Współczesny konsument chce być nie tylko zauważony, ale przede wszystkim zrozumiany. To świadomy nabywca, który coraz częściej szuka wysokiej jakości produktów, często regionalnych, zdrowych i ekologicznych. Sukces detalistów zależy w dużym stopniu od ich partnerów hurtowych, którzy powinni podążać za trendami oraz wspierać swoich klientów na każdym etapie współpracy – od zamówienia towaru, przez szybką i bezproblemową dostawę, po wsparcie i doradztwo w zarządzaniu sklepem. Z badań PMR wynika, że najlepiej z tej roli wywiązuje się Eurocash Dystrybucja.

Polski handel to niesłabnąca popularność dyskontów oraz trend proximity. Polacy pokochali zakupy w dyskontach nie tylko za wyraźnie niższe ceny, ale także za atrakcyjną ofertę produktów niespożywczych oraz ofertę artykułów premium. Format proximity ceniony jest szczególnie w dużych miastach, gdzie najbardziej liczy się bliskość sklepu czy dostęp do oferty gastronomicznej, ale też na wsiach gdzie sklep często pełni rolę centrum lokalnej społeczności Jednocześnie polski konsument staje się coraz bardziej wymagający. Niezależnie od tego, czy sklep jest w sieci, działa w modelu niezależnym, w ramach franczyzy czy też grupy zakupowej, konsument oczekuje już nie tylko dobrych cen, ale przede wszystkim wysokiej jakości asortymentu, który spełni jego potrzeby – również te niestandardowe. Oprócz tego coraz większą rolę w wyborze sklepu odgrywa wygoda robienia zakupów.

Zmiany będące wynikiem ewolucji stylu życia oraz zachowań i nawyków konsumenckich, prowadzą do zmian w zakresie kryteriów wyboru dostawców. Detaliści chcą, aby hurtownie nie ograniczały się tylko do dostarczenia towaru, ale pełniły również rolę kompetentnych i godnych zaufania partnerów biznesowych, gwarantujących najwyższą jakość obsługi oraz wsparcie w prowadzeniu sklepu. Rozwój formatów proximity oraz dyskontów powoduje, że niezależni detaliści chcący utrzymać się na rynku, muszą współpracować z hurtowniami rozumiejącymi zmieniające się oczekiwania konsumentów.

Jak pokazują wyniki badania PMR, najlepiej z roli doradcy i partnera wywiązuje się wspomniana Eurocash Dystrybucja. W badaniu przeprowadzonym z przedstawicielami niezależnych sklepów detalicznych,  hurtownia ta jest najczęściej wskazywaną (33 proc. badanych sklepów zadeklarowało współpracę z Eurocash Dystrybucja) oraz najchętniej polecaną hurtownią dowożącą w Polsce (NPS – Net Promotor Score na poziomie 44 proc.). Wg badanych, poza szerokim asortymentem i konkurencyjnymi cenami, Eurocash Dystrybucja oferuje różnorodne i skuteczne formy wspierania swoich partnerów-detalistów. Eurocash Dystrybucja  działa kompleksowo – stawia na wysoką jakość obsługi zamówień, rozwój kompetencji przedstawicieli handlowych oraz na elastyczny i partnerski model współpracy.

Dzięki zaangażowaniu w relacje z przedsiębiorcami oraz kompleksowość swoich usług, Eurocash Dystrybucja  zajmuje pierwsze miejsce na liście hurtowni dowożących, operujących na polskim rynku spożywczym. Badanie zrealizowane przez PMR obrazuje dystans jaki dzieli pozostałe ponadregionalne hurtownie od lidera. Patrząc na opinie sklepów spożywczych, Eurocash Dystrybucja wypada lepiej od swoich konkurentów w większości badanych czynników współpracy, od tych związanych bezpośrednio z zamówieniem, przez realizację dostawy, po te związane z obsługą posprzedażową.

Bardzo dobre wyniki Eurocash Dystrybucja to efekt konsekwentnie realizowanej strategii, która zakłada nie tylko budowanie trwałych relacji z właścicielami niezależnych sklepów spożywczych, ale też dobre rozumienie trendów rynkowych. Jak pokazują badania PMR, możliwość zamawiania towaru za pośrednictwem kanału online jest uważana za zdecydowanie ważny czynnik. Uznało tak aż 82 proc. badanych. Chęć optymalnego zarządzania oraz rozwoju sklepu determinują wzrost zainteresowania rozwiązaniami digital dla handlu. Dostarczane przez dystrybutorów nowoczesne narzędzia stanowią szansę dla sklepów niezależnych na skuteczną walkę konkurencyjną z sieciami dyskontowymi. Trend wyznaczony przez Eurocash Dystrybucja pokazuje, że detalista może pozostać niezależnym, a jednocześnie korzystać z rozwiązań, które do tej pory dostępne były tylko dla menedżerów wielkich sieci. Detaliści doceniają takie podejście, co widać w wynikach badania PMR. Wg nich Eurocash Dystrybucja świetnie rozumie potrzeby nie tylko swoich partnerów biznesowych, ale też współczesnych konsumentów, których preferencje i gusta kształtują obecnie rynek handlu detalicznego.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.