Wyzwanie:

Jak wygląda lokalny rynek?

Międzynarodowa firma badawcza potrzebowała lokalnego wsparcia w czasie badania online. Ze względu na nasze bogate doświadczenie w branży farmaceutycznej, zaangażowała badaczy z PMR Consulting & Research. Projekt był bowiem realizowany na zlecenie jednego z koncernów farmaceutycznych i dotyczył wąskiego segmentu tego rynku.

Naszym pierwszym zadaniem w ramach tej współpracy było zidentyfikowanie polskich ośrodków i specjalistów, z którymi należy się skontaktować, by zebrać ważne dla końcowego klienta informacje. A następnie przeprowadziliśmy wywiady online z kardiologami zajmującymi się leczeniem bardzo rzadkiej choroby – tętniczego nadciśnienia płucnego.

 

Rozwiązanie:

Szczegółowe wywiady online z kardiologami

Największym wyzwaniem w czasie tego projektu była rekrutacja respondentów. Proces poszukiwania uczestników był niezwykle wymagający ze względu na temat badania. Szacuje się, że w Polsce na tętnicze nadciśnienie płucne zapada zaledwie kilkadziesiąt osób rocznie.

Jednak dzięki zasobom Panelu Medycznego PMR oraz doświadczonemu zespołowi rekruterów, w krótkim czasie wytypowaliśmy odpowiednią liczbę uczestników badania. Skontaktowaliśmy się z 30 lekarzami kardiologami, którzy spełniali kryteria wyboru grupy badawczej i którzy następnie wzięli udział w wywiadach online (CAWI).

 

Efekt:

Rzetelne dane na temat lokalnego rynku

W wyniku realizacji tego projektu klient otrzymał kluczowe z perspektywy jego celów biznesowych informacje na temat specyfiki polskiego rynku. Na podstawie tych danych mógł podjąć strategiczne oraz operacyjne decyzje biznesowe dotyczące rozwoju oferty.

    Napisz do nas

    Najnowsze case study

    Przewiń do góry