Wpływ podatku od sprzedaży detalicznej na firmy operujące na polskim rynku handlu detalicznego

FMCG market
Poland
Branch organisation

koszyk zakupowy

Celem projektu było uzyskanie wiedzy odnośnie wpływu podatku od sprzedaży detalicznej na funkcjonowanie firm operujących na polskim rynku handlu detalicznego, w tym na poziom ich zysków.

Metodologia PMR 

W ramach projektu zespół PMR przeanalizował wpływ wprowadzenia podatku od sprzedaży detalicznej i przedstawił następujące dane:

  • Szacowana wartość podatku do zapłacenia przez poszczególnych graczy rynkowych.
  • Przewagi jakie zyskuje konkurencja nie objęta podatkiem.
  • Wpływ na poziom zysków.

Efekt projektu

Klient w efekcie otrzymał od PMR kompleksowe zestawienie największych graczy w wybranych segmentach rynku handlu detalicznego (w tym w segmentach FMCG oraz DIY i wyposażenia wnętrz). Ponadto dostarczono szacowaną należną wartością podatku od sprzedaży detalicznej. Narzędzie to może zostać wykorzystane do dalszych analiz oraz komunikacji marketingowej.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.