Wyzwanie:

Jak zmaksymalizować zwrot z inwestycji na rynku transportu?

Międzynarodowy holding, który działa między innymi w sektorze transportu, chciał zbadać możliwość prowadzenia działalności w Polsce. Był zainteresowany zakupem pakietów większościowych lub przejęciem obiecującej polskiej firmy. Musiał znaleźć odpowiedź na szereg istotnych pytań. Czy warto w polski transport inwestować? Jeśli tak, to który obszar tego rynku wybrać? Którą strategię ekspansji przyjąć, by wejście na rynek transportu zakończyło się sukcesem? A w końcu – w którą firmę zainwestować?

 

Rozwiązanie:

Gruntowna analiza rynku transportu w Polsce

By jak najlepiej wesprzeć naszego klienta w jego planach, nasi konsultanci i badacze przeprowadzili bardzo szczegółową analizę polskiego rynku transportowego. W projekcie uwzględniliśmy:

 • porównanie segmentów transportu autobusów i autokarów z segmentami transportu kolejowego oraz lotniczego,
 • analizę konkurencji, która obejmowała swoim zakresem przegląd prywatnych oraz państwowych firm działających w sektorze,
 • analizę poziomu koncentracji / rozdrobnienia rynku,
 • perspektywy rozwoju rynku na nadchodzące lata,
 • wyjaśnienia dotyczące procesu prywatyzacji rynku transportu autobusowego oraz autokarowego,
 • wszystkie aspekty prawne prowadzenia w Polsce działalności w zakresie transportu autobusowego, ze szczególnym naciskiem na transport miejski, regionalny, międzynarodowy i turystyczny.

Niezwykle wartościową częścią projektu okazała się analiza firm zagranicznych już obecnych lub gotowych do wejścia na rynek w niedalekiej przyszłości. Pozwoliło to przygotować strategie lepiej dostosowane do potencjalnych zmian, jakie mogą niebawem pojawić się w transporcie autobusowym i autokarowym.

Wiedząc, że nasz klient chce zainwestować w już istniejące na rynku przedsiębiorstwo, zaproponowaliśmy mu również doradztwo w postaci analizy potencjalnych podmiotów inwestycji. Przygotowaliśmy szczegółowe profile 40 firm różnej wielkości, z których później stworzyliśmy krótką listę tych szczególnie wartych uwagi.

 

Efekt:

Skuteczne wejście na rynek transportu w Polsce

Nasze badania, analizy i doradztwo pomogły klientowi zdobyć gruntowną wiedzę o rynku transportu autobusowego i autokarowego w Polsce, niezbędną do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Efektem projektu było przedstawienie wyników dogłębnego badania rynku oraz kilkudziesięciu profilów firm, w tym danych kontaktowych i wielu istotnych informacji o każdej z nich.

Zaopatrzony w tak szeroką wiedzę, klient mógł podjąć kolejne kroki w procesie zakupu pakietów większościowych lub przejęcia wybranej polskiej firmy.

  Napisz do nas

  Najnowsze case study

  Przewiń do góry