Wejście na rynek transportu autobusowego oraz autokarowego

Transport
Polska
Międzynarodowy holding

Wyzwanie:

Jak zmaksymalizować zwrot z inwestycji na rynku transportu?

Międzynarodowy holding, który działa między innymi w sektorze transportu, chciał zbadać możliwość prowadzenia działalności w Polsce. Był zainteresowany zakupem pakietów większościowych lub przejęciem obiecującej polskiej firmy. Musiał znaleźć odpowiedź na szereg istotnych pytań. Czy warto w polski transport inwestować? Jeśli tak, to który obszar tego rynku wybrać? Którą strategię ekspansji przyjąć, by wejście na rynek transportu zakończyło się sukcesem? A w końcu – w którą firmę zainwestować?

Rozwiązanie:

Gruntowna analiza rynku transportu w Polsce

By jak najlepiej wesprzeć naszego klienta w jego planach, nasi konsultanci i badacze przeprowadzili bardzo szczegółową analizę polskiego rynku transportowego. W projekcie uwzględniliśmy:

  • porównanie segmentów transportu autobusów i autokarów z segmentami transportu kolejowego oraz lotniczego,
  • analizę konkurencji, która obejmowała swoim zakresem przegląd prywatnych oraz państwowych firm działających w sektorze,
  • analizę poziomu koncentracji / rozdrobnienia rynku,
  • perspektywy rozwoju rynku na nadchodzące lata,
  • wyjaśnienia dotyczące procesu prywatyzacji rynku transportu autobusowego oraz autokarowego,
  • wszystkie aspekty prawne prowadzenia w Polsce działalności w zakresie transportu autobusowego, ze szczególnym naciskiem na transport miejski, regionalny, międzynarodowy i turystyczny.

Niezwykle wartościową częścią projektu okazała się analiza firm zagranicznych już obecnych lub gotowych do wejścia na rynek w niedalekiej przyszłości. Pozwoliło to przygotować strategie lepiej dostosowane do potencjalnych zmian, jakie mogą niebawem pojawić się w transporcie autobusowym i autokarowym.

Wiedząc, że nasz klient chce zainwestować w już istniejące na rynku przedsiębiorstwo, zaproponowaliśmy mu również doradztwo w postaci analizy potencjalnych podmiotów inwestycji. Przygotowaliśmy szczegółowe profile 40 firm różnej wielkości, z których później stworzyliśmy krótką listę tych szczególnie wartych uwagi.

Efekt:

Skuteczne wejście na rynek transportu w Polsce

Nasze badania, analizy i doradztwo pomogły klientowi zdobyć gruntowną wiedzę o rynku transportu autobusowego i autokarowego w Polsce, niezbędną do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Efektem projektu było przedstawienie wyników dogłębnego badania rynku oraz kilkudziesięciu profilów firm, w tym danych kontaktowych i wielu istotnych informacji o każdej z nich.

Zaopatrzony w tak szeroką wiedzę, klient mógł podjąć kolejne kroki w procesie zakupu pakietów większościowych lub przejęcia wybranej polskiej firmy.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.