fbpx

Badanie rynku poprzedzające wejście na rynek ciastek

Rynek spożywczy
Polska
Producent ciastek

Wyzwanie:

Jak przeprowadzić wejście na rynek ciastek w Polsce, by podbić serca konsumentów?

Jeden z największych europejskich producentów ciastek zaangażował PMR Consulting & Research do współpracy w czasie realizacji nowej inwestycji na polskim rynku. Naszym zadaniem było przeprowadzenie klienta przez cały proces, od rozpoznania możliwości biznesowych, po stworzenie strategii zapewniającej skuteczne wejście na rynek ciastek.

W szczególności nasz klient chciał:

  • uzyskać dogłębną wiedzę na temat polskiego rynku ciastek,
  • zidentyfikować nawyki polskich konsumentów ciastek,
  • ocenić koncepty swoich produktów pod kątem ich dostosowania do specyfiki polskiego klienta,
  • poznać opinie konsumentów na temat smaku ciastek oferowanych przez klienta.

Rozwiązanie:

Badanie jakościowe w postaci wywiadów fokusowych z konsumentami

Przeprowadzone badanie jakościowe miało formę zogniskowanych wywiadów grupowych i objęło swoim zasięgiem wiele konsumentek z precyzyjnie zdefiniowanej grupy docelowej. Wyniki badania zostały zaprezentowane podczas spotkania biznesowego zorganizowanego w siedzibie klienta. Zostały też dostarczone w postaci obszernego raportu zawierającego wnioski oraz zalecenia z następujących obszarów:

  • postrzeganie marki klienta,
  • ocena opakowań przygotowanych przez klienta,
  • pozycjonowanie produktu klienta na tle oferty konkurencyjnej,
  • analiza produktu klienta pod względem ceny, z uwzględnieniem produktów konkurencyjnych,
  • ocena smaku ciastek klienta.

Efekt:

Skuteczna strategia w obszarze marketingu i sprzedaży

Po zakończeniu tego badania rynku klient zyskał wiele cennych, twardych danych na temat jego potencjalnych klientów na polskim rynku. Zidentyfikował mocne i słabe strony swojej marki. Dowiedział się, jak jego produkty są oceniane przez konsumentów pod względem zarówno smaku, jak i opakowania. Poznał otoczenie konkurencyjne, z którym przyjdzie mu się zmierzyć po wejściu na rynek. Uzyskał wgląd w analizę potencjału sprzedażowego poszczególnych kanałów dystrybucji ciastek w Polsce.

Co najważniejsze, wszystkie te informacje i rekomendacje okazały się niezwykle przydatne w czasie budowania strategii marketingu i sprzedaży.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.