fbpx

Test produktu: sprzęt medyczny stosowany przez pielęgniarki i lekarzy

Rynek sprzętu medycznego
Polska
Producent sprzętu medycznego

Wyzwanie:

Czy nowy produkt zostanie zaakceptowany przez odbiorców?

Nasz klient – producent sprzętu medycznego – planował wprowadzenie do sprzedaży nowego produktu. Był to sprzęt medyczny, który w celu zwiększenia bezpieczeństwa posiadał mechanizm uniemożliwiający jego ponowne użycie. M.in. dzięki innowacyjnemu zabezpieczeniu produkt oferował dodatkowe korzyści, ale jednocześnie wymagał innej techniki użycia. Przed wprowadzeniem oferty na rynek klient chciał więc sprawdzić, jak produkt będzie odbierany przez użytkowników końcowych – pielęgniarki i lekarzy. Z pomocą PMR postanowił zrealizować test produktu.

Rozwiązanie:

Test produktu w formie grup fokusowych

W ramach projektu zrealizowaliśmy spotkania w formie mini-grup fokusowych z pielęgniarkami i lekarzami. Do badania zaprosiliśmy osoby, które na co dzień stosują badany rodzaj sprzętu medycznego.

W trakcie sesji uczestnicy badania dzielili się spostrzeżeniami odnośnie ich doświadczeń ze stosowanym dotychczas sprzętem różnych marek. Mieli również możliwość przetestowania produktu nowego typu oraz skomentowania jego funkcjonalności, łatwości obsługi i skuteczności.

Efekt:

Strategia wprowadzenia nowego produktu na rynek

Dzięki wynikom badania klient mógł:

  • opracować strategię wejścia z ofertą na rynek,
  • solidnie przygotować się do wprowadzenia produktu do sprzedaży,
  • wprowadzić odpowiednie zmiany w samym produkcie,
  • uwzględnić kluczowe trudności i wątpliwości w programie szkoleń produktowych,
  • zróżnicować materiały informacyjne dla pielęgniarek i lekarzy w odniesieniu do ich różnych potrzeb.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.