Wyzwanie:

Czy nowy produkt zostanie zaakceptowany przez odbiorców?

Nasz klient – producent sprzętu medycznego – planował wprowadzenie do sprzedaży nowego produktu. Był to sprzęt medyczny, który w celu zwiększenia bezpieczeństwa posiadał mechanizm uniemożliwiający jego ponowne użycie. M.in. dzięki innowacyjnemu zabezpieczeniu produkt oferował dodatkowe korzyści, ale jednocześnie wymagał innej techniki użycia. Przed wprowadzeniem oferty na rynek klient chciał więc sprawdzić, jak produkt będzie odbierany przez użytkowników końcowych – pielęgniarki i lekarzy. Z pomocą PMR postanowił zrealizować test produktu.

 

Rozwiązanie:

Test produktu w formie grup fokusowych

W ramach projektu zrealizowaliśmy spotkania w formie mini-grup fokusowych z pielęgniarkami i lekarzami. Do badania zaprosiliśmy osoby, które na co dzień stosują badany rodzaj sprzętu medycznego.

W trakcie sesji uczestnicy badania dzielili się spostrzeżeniami odnośnie ich doświadczeń ze stosowanym dotychczas sprzętem różnych marek. Mieli również możliwość przetestowania produktu nowego typu oraz skomentowania jego funkcjonalności, łatwości obsługi i skuteczności.

 

Efekt:

Strategia wprowadzenia nowego produktu na rynek

Dzięki wynikom badania klient mógł:

 • opracować strategię wejścia z ofertą na rynek,
 • solidnie przygotować się do wprowadzenia produktu do sprzedaży,
 • wprowadzić odpowiednie zmiany w samym produkcie,
 • uwzględnić kluczowe trudności i wątpliwości w programie szkoleń produktowych,
 • zróżnicować materiały informacyjne dla pielęgniarek i lekarzy w odniesieniu do ich różnych potrzeb.

  Napisz do nas

  Najnowsze case study

  Przewiń do góry