Test konceptu produktu spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego

Rynek farmaceutyczny
Polska
Międzynarodowa agencja badawcza

Wyzwanie:

Czy specjaliści zaakceptują nowy produkt?

Międzynarodowa agencja badawcza pracująca dla globalnej firmy farmaceutycznej zleciła nam przeprowadzenie na polskim rynku badania ilościowego z udziałem pediatrów oraz położnych. Głównym celem projektu był test konceptu produktu spożywczego oraz poznanie opinii specjalistów na temat oferty proponowanej do stosowania przy alergiach pokarmowych u niemowląt.

Rozwiązanie:

Test konceptu produktu przeprowadzony w formie wywiadów ze specjalistami

W ramach tego projektu zrealizowaliśmy 90 wywiadów ilościowych z pediatrami i położnymi. Do udziału w badaniu wytypowaliśmy specjalistów, którzy na co dzień zajmują się pacjentami cierpiącymi na alergie pokarmowe lub znajdującymi się w grupie ryzyka.

W toku badania rozpoznaliśmy obecne zwyczaje pediatrów i położnych w zakresie rekomendacji produktów spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego. Zidentyfikowaliśmy także główne wyzwania i potrzeby w tym obszarze.

Kluczową część badania stanowiła ocena konceptu nowego produktu na podstawie przedstawionych materiałów marketingowych, w tym ocena nazwy oraz test cenowy.

Efekt:

Skuteczna komunikacja marketingowa

Zrealizowane badanie pozwoliło klientowi lepiej zrozumieć specyfikę polskiego rynku w zakresie postępowania z pacjentami z alergiami pokarmowymi oraz znajdującymi się w grupie ryzyka.

Dodatkowo klient poznał opinię polskich specjalistów na temat konceptu nowego produktu, jeszcze przed jego wprowadzeniem na rynek. Dzięki temu mógł lepiej dostosować komunikację marketingową do lokalnej grupy docelowej.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.