fbpx

Test konceptów w branży nabiałowej. Produkty mleczne w oczach polskich konsumentów

Rynek mleczarski
Polska
Producent nabiału

Wyzwanie:

Jak wprowadzić nowe produkty FMCG na rynek?

Jeden z ważnych graczy na europejskim rynku produktów mlecznych chciał wprowadzić na polski rynek serię swoich produktów dla konsumentów cierpiących na nietolerancję laktozy. W ramach przygotowania do wejścia na rynek, zespołowi PMR zlecił test konceptów w branży nabiałowej.

Klient chciał poznać i zrozumieć zwyczaje żywieniowe Polaków związane z konsumpcją produktów nabiałowych. Potrzebował oszacować potencjał sprzedażowy dla swojej marki, by na tej podstawie stworzyć skuteczną strategię wejścia na lokalny rynek.

Rozwiązanie:

3-etapowy test konceptów w branży nabiałowej

Zespół PMR zrealizował serię grupowych wywiadów pogłębionych (IDI) z decydentami zakupowymi w polskich gospodarstwach domowych. Przeprowadził również szereg indywidualnych wywiadów pogłębionych z osobami cierpiącymi na nietolerancję laktozy.

Pierwsza część dyskusji z respondentami koncentrowała się na zwyczajach zakupowych konsumentów w kontekście produktów mlecznych. W drugiej części poprosiliśmy rozmówców o ocenę konceptów marketingowych oraz opinie na temat opakowań. Na zakończenie, jako trzeci punkt badania, przeprowadziliśmy test smaku wybranych produktów.

Efekt:

Skuteczna strategia wejścia na rynek

Klient uzyskał odpowiedzi na postawione na wstępie pytania badawcze. Zdobyta wiedza pozwoliła zoptymalizować strategię wejścia na polski rynek i uwzględnić w niej lokalną specyfikę.

Dokonana przez PMR analiza umożliwiła klientowi ocenę potencjału rynkowego produktów z jego portfolio. Mógł także dostosować ofertę do oczekiwań polskich konsumentów w zakresie konceptu reklamowego, akceptowanego poziomu cenowego oraz projektu graficznego opakowania.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.