Segmentacja klientów B2B dla producenta z branży spożywczej

FMCG market
Polska
Producent

sklep spożywczy

Nasz klient w ramach rozwoju strategii sprzedażowo-marketingowej chciał lepiej zrozumieć potrzeby obecnych oraz potencjalnych klientów.

Cel badania PMR

Celem działań PMR było zidentyfikowanie najatrakcyjniejszej grupy klientów w perspektywie rozwoju rynku. Segmentacja klientów B2B pomogła klientowi sprawniej organizować swoje siły sprzedażowe i efektywniej docierać do klientów.

Metoda badawcza 

W ramach prac badawczych przeprowadzony został szereg wywiadów B2B wśród klientów. Dotyczyły one ich potrzeb  w zakresie zamówień, wsparcia marketingowego i pozacenowych aspektów sprzedaży. Ponadto, wyniki wsparto analizą danych branżowych, danych finansowych oraz ogólnych statystyk. W rezultacie wszystkie rekomendacje i projekt wdrożenia nowej strategii sprzedaży i marketingu konsultowano bezpośrednio z zespołem projektowym klienta oraz głównymi decydentami w organizacji.

Efekt segmentacji klientów

Segmentacja klientów B2B to duże wyznanie badawcze i analityczne, które pozwala dostarczyć unikatowych i bardzo wartościowych informacji. Dodatkowo projekt pomógł klientowi lepiej zrozumieć obecną strukturę klientów B2B. Zostali oni podzieleni na segmenty według ustalonych kluczowych kryteriów atrakcyjności (marża, wzrost, udział w portfelu, doświadczenie itp.). Na tej podstawie możliwe było wytypowanie grupy docelowej i stworzenie adekwatnej strategii marketingowo-sprzedażowej, skoncentrowanej stricte na potrzebach najważniejszych odbiorców.

Udostępnij tę stronę!

Jak możemy Ci pomóc?

Opisz wyzwanie stojące przed Twoją firmą. Doradzimy Ci, jak możesz osiągnąć cel.

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.