Poszukiwanie partnera biznesowego na rynku aptecznym

Rynek medyczny i farmaceutyczny
Polska
Producent sprzętu medycznego

Wyzwanie:

Z kim nawiązać współpracę, by osiągnąć sukces rynkowy?

Klient PMR Consulting & Research – globalny producent sprzętu medycznego – zlecił nam poszukiwanie partnera biznesowego działającego w kanale dystrybucji aptecznej. Kluczowe dla klienta było znalezienie, zweryfikowanie oraz pozyskanie do współpracy takiego przedsiębiorstwa, z którym klient mógłby nawiązać długofalową kooperację.

Rozwiązanie:

Poszukiwanie partnera biznesowego, który pomoże osiągnąć założone cele sprzedażowe

Projekt składał się dwóch etapów. W ramach pierwszego etapu, na podstawie określonych przez klienta kryteriów wyboru partnera biznesowego, zespół PMR przygotował długą listę dystrybutorów działających w kanale aptecznym.

Zaprezentowane klientowi podmioty spełniały wszystkie wymagania – w zakresie m.in. doświadczenia we współpracy z aptekami, zasięgu geograficznego działalności, portfolio produktowego oraz kilku innych aspektów.

Wynikiem tego etapu było opracowanie dla klienta długiej listy firm spełniających kryteria wraz z krótkimi profilami zawierającymi informacje na temat portfolio produktowego, zakresu oferowanych usług oraz danych kontaktowych.

W ramach drugiego etapu projektu, lista potencjalnych partnerów została skrócona do firm najlepiej spełniających oczekiwania klienta. Następnie konsultanci PMR Consulting & Research nawiązali kontakt z tymi firmami w celu zidentyfikowania ich zainteresowania ofertą klienta i gotowości nawiązania współpracy.

Drugi etap projektu zakończył się przygotowaniem listy wyselekcjonowanych firm, które zespół PMR rekomendował jako najbardziej perspektywicznych partnerów biznesowych do przyszłej współpracy.

Efekt:

Zwiększenie sprzedaży w kanale aptecznym

Po zakończeniu projektu klient mógł szybko i sprawnie nawiązać współpracę z nowym partnerem i z sukcesem rozwinąć sieć sprzedaży w kanale aptecznym w Polsce.

Dostarczone przez PMR informacje o rynku wraz ze szczegółowymi profilami firm ułatwiły klientowi podjęcie strategicznych decyzji biznesowych mających wpływ na kierunek rozwoju biznesu w Polsce na najbliższe lata.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.