Wyzwanie:

Jak zwiększyć efektywność strony internetowej?

Naszym klientem była rosyjska firma świadcząca usługi tworzenia i obsługiwania stron internetowych. Planowała rozszerzenie działalności – wejście na polski rynek usług IT oraz poszerzenie portfolio klientów. Chciała zidentyfikować słabe strony obecnej wersji swojego rozwiązania, a następnie zmodyfikować go tak, by spełniało potrzeby grupy docelowej w Polsce. Kluczowe dla sukcesu projektu było badanie zachowań konsumenckich w internecie i poznanie preferencji odbiorców (np. w obszarze metod płatności).

Rozwiązanie:

Badanie zachowań konsumenckich w internecie: indywidualne wywiady pogłębione

W ciągu zaledwie dwóch dni od zakończenia badań dostarczyliśmy naszemu klientowi komplet informacji wraz z praktycznymi wskazówkami. Było to możliwe dzięki zastosowaniu techniki indywidualnych wywiadów pogłębionych oraz zaangażowaniu do projektu doświadczonych moderatorów, sprawnego analityka i sprawdzonego menedżera projektu.

Efekt:

Udoskonalenie wersji testowej strony www

Rezultaty przedstawione klientowi przez zespół PMR Consulting & Research obejmowały nie tylko wyniki badania, ale również wnioski badawcze i gotowe do wdrożenia rekomendacje. Uzyskane informacje pozwoliły zbudować pełny obraz potrzeb odbiorców. A w konsekwencji pomogły szybko i sprawnie wprowadzić istotne zmiany w testowej wersji strony www.

Raport i rekomendacje opracowane przez badaczy PMR dostarczyły klientowi cennej wiedzy na temat specyfiki zachowań polskich konsumentów w internecie. A tym samym pomogły w rozwijaniu działalności firmy na nowym rynku.

    Napisz do nas

    Najnowsze case study

    Przewiń do góry