Badanie zachowań konsumenckich w internecie

Rynek usług IT
Polska
Firma tworząca strony internetowe

Wyzwanie:

Jak zwiększyć efektywność strony internetowej?

Naszym klientem była rosyjska firma świadcząca usługi tworzenia i obsługiwania stron internetowych. Planowała rozszerzenie działalności – wejście na polski rynek usług IT oraz poszerzenie portfolio klientów. Chciała zidentyfikować słabe strony obecnej wersji swojego rozwiązania, a następnie zmodyfikować go tak, by spełniało potrzeby grupy docelowej w Polsce. Kluczowe dla sukcesu projektu było badanie zachowań konsumenckich w internecie i poznanie preferencji odbiorców (np. w obszarze metod płatności).

Rozwiązanie:

Badanie zachowań konsumenckich w internecie: indywidualne wywiady pogłębione

W ciągu zaledwie dwóch dni od zakończenia badań dostarczyliśmy naszemu klientowi komplet informacji wraz z praktycznymi wskazówkami. Było to możliwe dzięki zastosowaniu techniki indywidualnych wywiadów pogłębionych oraz zaangażowaniu do projektu doświadczonych moderatorów, sprawnego analityka i sprawdzonego menedżera projektu.

Efekt:

Udoskonalenie wersji testowej strony www

Rezultaty przedstawione klientowi przez zespół PMR Consulting & Research obejmowały nie tylko wyniki badania, ale również wnioski badawcze i gotowe do wdrożenia rekomendacje. Uzyskane informacje pozwoliły zbudować pełny obraz potrzeb odbiorców. A w konsekwencji pomogły szybko i sprawnie wprowadzić istotne zmiany w testowej wersji strony www.

Raport i rekomendacje opracowane przez badaczy PMR dostarczyły klientowi cennej wiedzy na temat specyfiki zachowań polskich konsumentów w internecie. A tym samym pomogły w rozwijaniu działalności firmy na nowym rynku.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.