Wyzwanie:

Jak trwale zwiększyć udziały w rynku?

Jedna z firm działających na rynku myjni samochodowych – producent specjalistycznego wyposażenia – zleciła nam badanie zachowań klientów w zakresie korzystania z myjni. Firma chciała nie tylko lepiej poznać swoich klientów, ale także zbadać pozycję swojej marki na tym rynku w stosunku do konkurencji. Naszym zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytanie, jak powinna być skonstruowana długoterminowa strategia marki, by zapewnić trwały wzrost udziałów rynkowych.

Rozwiązanie:

Dwuetapowe badanie zachowań klientów

Postawiliśmy sobie za cel uzyskanie jak najszerszego spojrzenia na rynek myjni samochodowych w Polsce. Chcieliśmy mieć pewność, że zebraliśmy wiarygodne dane od faktycznych użytkowników badanej marki. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wdrożenie dwuetapowego podejścia.

  • Pierwszą część projektu stanowiło przekrojowe badanie online, którego celem było pokazanie całościowego obrazu rynku myjni samochodowych w Polsce.
  • Druga część, będąca uzupełnieniem i pogłębieniem ankiety internetowej, obejmowała badanie ankietowe metodą PAPI (Paper and Pencil Interview) z klientami. By zapewnić firmie możliwie najbardziej rzetelne dane, ta część była przeprowadzana bezpośrednio po skorzystaniu przez respondenta z usług myjni samochodowej.

Efekt:

Opracowanie długoterminowej strategii działania

Nasz klient opracował strategię działania na rynku myjni samochodowych oraz zidentyfikował możliwości dalszego zwiększania udziałów rynkowych w Polsce. A stało się to możliwe dzięki uzyskaniu od PMR Consulting & Research:

  • informacji na temat zachowań klientów myjni samochodowych,
  • opisu preferencji i potrzeb użytkowników myjni,
  • danych na temat pozycji i wizerunku marki na tle konkurencji,
  • analizy przewag konkurencyjnych,
  • rekomendacji odnośnie dalszych działań na rynku.

Napisz do nas

Najnowsze case study

Przewiń do góry