Badanie wizerunku marki na rynku diagnostyki laboratoryjnej

Rynek medyczny
Polska
Producent sprzętu medycznego

Wyzwanie

W jaki sposób można usprawnić działania marketingowe i sprzedażowe?

Klient – globalny gracz na rynku sprzętu do diagnostyki laboratoryjnej – zlecił firmie PMR badanie wizerunku marki na rynku laboratoriów diagnostycznych. Miało ono stanowić wsparcie w czasie opracowywania planów i prowadzenia działań marketingowych oraz sprzedażowych. Celem badania była diagnoza marki klienta obejmująca postrzeganie marki oraz poziom jej znajomości wśród grupy docelowej, a ponadto – poznanie zwyczajów zakupowych tej grupy.

Rozwiązanie

Badanie wizerunku marki na rynku diagnostyki laboratoryjnej

W ramach badania przeprowadzono ponad 100 wywiadów z przedstawicielami laboratoriów diagnostycznych prowadzących działalność w Polsce.

Rezultatem badania był obszerny raport badawczy obejmujący m.in. zagadnienia:

  • znajomość i wizerunek marki,
  • poziom satysfakcji klientów z produktów i obsługi,
  • poziom lojalności klientów wobec dostawcy i marki,
  • analiza zachowań zakupowych (m.in. kryteria wyboru, powody rezygnacji z oferty dostawcy),
  • siła marki na tle głównych konkurentów na rynku.

Efekt

Dopasowania działań do oczekiwań lokalnej grupy docelowej

Dzięki przeprowadzeniu tego badania klient uzyskał kompendium wiedzy na temat poziomu znajomości marki w Polsce wśród grupy docelowej. Wyniki pozwoliły wprowadzić zmiany w strategii marketingowej klienta, poprawić te obszary współpracy z klientami, które zostały ocenione najniżej, a także dostosować ofertę do oczekiwań i potrzeb klientów w Polsce.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.