Badanie rynku systemów kominowych w Polsce

Rynek budowlany
Polska
Producent systemów kominowych

komin ceramiczny

Zespół PMR wykonał badanie rynku systemów kominowych w Polsce.

Cel badania rynku 

Głównym celem projektu była analiza dwóch segmentów rynku systemów kominowych (kominów ceramicznych i stalowych). Dodatkowo celem było porównanie największych graczy działających na analizowanym rynku. W rezultacie raport obejmujący badanie rynku systemów kominowych, opisuje wartość rynku, udziały głównych graczy dynamikę rynku oraz prognozę na nadchodzące lata. Klient dostał także analizę pozycji konkurencyjnej największych firm działających w obu segmentach rynku. Ponadto otrzymał opis profili ich działalności, asortymentu, cen i parametrów technicznych oferowanych zestawów kominowych.

Metoda badawcza

Projekt został wykonany przy wykorzystaniu metodologii, opracowanej przez PMR.  To wyspecjalizowane narzędzie służące do kompleksowego przygotowywania analiz branżowych, szacowania wielkości rynku i prognozowania. W ramach projektu przeprowadzono analizę desk research, 30 wywiadów pogłębionych oraz badanie ankietowe wśród ponad 150 firm działających w branży.

Usługi badawcze PMR

Wykorzystując pełna gamę technik badawczych, dostarczaym naszym klientom ilościowe i jakościowe badania marketingowe. Bazując na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, koordynujemy projekty w wielu krajach jednocześnie, dzięki czemu oszczędzamy czas, gwarantujemy spójność i wysoką jakość wyników. Specjalizujemy się w następujących dziedzinach:

  • międzynarodowe badania,
  • badania B2B oraz badania konsumenckie,
  • badania typu central location test (CLT),
  • analiza rynku medycznego z wykorzystaniem własnego panelu lekarzy i farmaceutów PMR,
  • jakościowe i ilościowe analizy wizerunku marki przy użyciu metodologii PMR,
  • testy produktów, nazw, opakowań oraz konceptów reklamowych,
  • badania konkurencji oraz segmentacji rynku,
  • analizy branżowe przy użyciu metodologii PMR.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.