fbpx

Badanie rynku świadczeń pozapłacowych

Rynek świadczeń pozapłacowych
Polska
Agencja badawcza

Wyzwanie:

Jaka jest specyfika polskiego rynku świadczeń pozapłacowych?

Firma obecna na rynku świadczeń pozapłacowych chciała lepiej dostosować swoje produkty i usługi do potrzeb polskich odbiorców. Zdawała sobie sprawę z tego, że świadczenia pozapłacowe są coraz bardziej popularne na polskim rynku. Ale z drugiej strony wiedziała też, że w Polsce jest już oferowanych wiele tego typu rozwiązań, a otoczenie konkurencyjne jest wymagające. Pragnąc zwiększyć swoje udziały rynkowe, zdecydowała się więc na kompleksowe badanie rynku świadczeń pozapłacowych.

Rozwiązanie:

Jakościowe badanie rynku świadczeń pozapłacowych

W ramach tego projektu badacze PMR Consulting & Research przeprowadzili serię pogłębionych wywiadów jakościowych z kadrą zarządzającą oraz dyrektorami działów HR. Respondentami byli reprezentanci tych firm, które obecnie oferują swoim pracownikom różnorodne świadczenia pozapłacowe. Aby uzyskać pełny obraz rynku, próba badawcza została podzielona na kilka grup ze względu na wielkość firmy. Wywiady zostały przeprowadzone zarówno w małych i średnich organizacjach, jak też w dużych przedsiębiorstwach.

Efekt:

Gruntowna wiedza na temat oczekiwań firm i ich pracowników

Badacze PMR Consulting & Research zgromadzili wiele ważnych danych na temat rynku świadczeń pozapłacowych w Polsce. Na tej podstawie opracowali kompleksowy raport dla klienta, który uwzględniał analizę oraz rekomendacje dotyczące następujących obszarów:

  • największe wyzwania stojące przed pracodawcami,
  • oczekiwania ze strony pracowników,
  • benefity najbardziej cenione przez pracowników,
  • świadczenia pozapłacowe, z których pracownicy nigdy nie korzystają.

W wyniku badania nasz klient lepiej poznał preferencje zarówno firm, jak i ich pracowników. Mając tak obszerną wiedzę, mógł rozpocząć pracę nad dostosowaniem swojej oferty do potrzeb polskiego rynku.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.