Wyzwanie:

Jak będzie rozwijał się rynek sprzętu medycznego?

Do PMR Consulting & Research zgłosiła się firma działająca w branży medycznej, która oferuje m.in. urządzenia i akcesoria do jednorazowego użytku przez personel służby zdrowia. Klient zlecił nam badanie rynku sprzętu medycznego, by podjąć decyzję o dalszym rozwoju swojej oferty.

 

Rozwiązanie:

Kompleksowe badanie rynku sprzętu medycznego

W tym projekcie zastosowaliśmy badanie jakościowe w formie sesji kreatywnych. Do udziału zaprosiliśmy personel medyczny, który regularnie używa badanego urządzenia. Największym wyzwaniem podczas tego projektu była rekrutacja uczestników do badania, ponieważ personel medyczny musiał mieć doświadczenie w pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki wykorzystaniu naszego panelu lekarzy – PMR Medical Panel – szybko dotarliśmy do grupy docelowej klienta.

Podczas badania zdobyliśmy wiedzę m.in. na temat:

 • typowych sytuacji i miejsc użycia badanego sprzętu jednorazowego,
 • dotychczasowych doświadczeń respondentów w pracy z tym sprzętem,
 • różnic w zastosowaniu tego sprzętu w Polsce oraz za granicą,
 • mocnych i słabych stron obecnych na rynku rozwiązań,
 • kluczowych funkcjonalności idealnego sprzętu.

Z pomocą profesjonalnego rysownika udało się nawet naszkicować taki idealny sprzęt. Uzyskany obraz pokazał, co powinno zmienić się w obecnie stosowanych urządzeniach, by spełnić oczekiwania użytkowników.

 

Efekt:

Strategia rozwoju oferty i komunikacji marketingowej

Na podstawie wyników badania klient zbudował strategię rozwoju swojego produktu oraz dostosował komunikację do oczekiwań grupy docelowej. Nowe podejście do budowania portfolio produktowego oraz planów w obszarze sprzedaży i marketingu pozwoliło zwiększyć efektywność działań biznesowych podejmowanych przez klienta.

  Napisz do nas

  Najnowsze case study

  Przewiń do góry