Badanie marketingowe reklam telewizyjnych

Rynek samochodowy
Polska
Producent samochodów

Wyzwanie:

Która z przygotowanych wersji reklam pozwoli osiągnąć cel kampanii promocyjnej?

Jeden z liderów w branży samochodowej przygotowywał się do uruchomienia kampanii marketingowej dla nowego modelu samochodu. Chcąc zwiększyć efektywność swoich reklam telewizyjnych, zlecił zespołowi PMR Consulting & Research przeprowadzenie analizy porównawczej kilku różnych koncepcji spotów reklamowych. To badanie marketingowe reklam telewizyjnych mało na celu uzyskanie opinii konsumentów oraz dokonanie oceny spotów pod kątem realizacji założeń kampanii.

Rozwiązanie:

Badanie marketingowe zrealizowane w trzech falach

By odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klienta, zespół badawczy z PMR Consulting & Research zrealizował trzy fale badania metodą CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interviewing). Wywiady zostały przeprowadzone na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków posiadających prawo jazdy.

W czasie każdej z fal badania oceniano wyłącznie jeden spot reklamowy. Badanie rozpoczynało się od przedstawienia materiału wideo, następnie respondent miał za zadanie dokonać oceny zarówno samego spotu, jak i towarzyszącego mu hasła reklamowego.

Efekt:

Optymalizacja komunikacji marketingowej

Po zrealizowaniu wszystkich trzech fal badania, klient otrzymał szczegółowe podsumowanie wyników. Na podstawie uzyskanych rezultatów klient był w stanie ocenić atrakcyjność każdego z badanych spotów reklamowych. Dzięki temu mógł zoptymalizować przekaz marketingowy w taki sposób, aby w największym stopniu pasował do grupy docelowej odbiorców. Dostosowanie komunikacji marketingowej do preferencji konsumentów zwiększyło szanse na sukces sprzedażowy nowego modelu samochodu.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.