Wyzwanie:

Jak poprawić działania sprzedażowe i marketingowe?

Nasz klient – jeden z głównych producentów działających w sektorze płytek klinkierowych w Polsce – chciał zaplanować swoją strategię sprzedażową i marketingową na kolejne lata. Zwrócił się do nas z prośbą o badanie konsumenckie na rynku płytek ceramicznych. Chciał w ten sposób zdobyć szereg szczegółowych informacji o klientach – poznać poziom rozpoznawalności swoich produktów, zbadać wizerunek marki w oczach polskich konsumentów oraz na tle innych marek, a także prześledzić proces zakupowy płytek ceramicznych i poznać kluczowe czynniki decyzyjne.

Rozwiązanie:

Badanie konsumenckie na rynku płytek ceramicznych, łączące metody ilościowe i jakościowe

Działania badawcze zaproponowane przez nasz zespół składały się z kilku komplementarnych etapów. W celu uzyskania lepszych rezultatów, połączyliśmy metody ilościowe i jakościowe.

  • Badania omnibusowe na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków, które pozwoliły wskazać poziom rozpoznawalności marki klienta i marek konkurencyjnych.
  • Seria indywidualnych wywiadów pogłębionych (IDIs), w ramach których prześledziliśmy proces decyzyjny zakupu płytek klinkierowych oraz zbadaliśmy wizerunek marek w percepcji konsumentów.
  • Badanie ilościowe, które zrealizowaliśmy techniką wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo (CATI) na grupie 200 konsumentów kupujących płytki ceramiczne.

Efekt:

Skuteczna strategia sprzedażowo-marketingowa

Przeprowadzone badanie konsumenckie dostarczyło naszemu klientowi szerokiej wiedzy. Informacje o potrzebach odbiorców produktów z jego portfolio zostały poszerzone o dane na temat potrzeb i zwyczajów klientów marek konkurencyjnych. A zidentyfikowane kluczowe czynniki wpływające na decyzje konsumenckie rzuciły światło na procesy zakupowe.

Tak obszerna wiedza stała się podstawą do stworzenia przez naszego klienta udoskonalonej strategii biznesowej. W jej skład weszły działania sprzedażowe oraz marketingowe ściśle dostosowanie do realnych potrzeb rynku.

Czy wiesz, że…

Niski poziom penetracji rynku oraz słaba znajomość marek produktów budowlanych, takich jak płytki klinkierowe, wśród klientów indywidualnych to czynniki, które mogą utrudnić proces rekrutacji, wydłużyć czas oraz koszt realizacji badania. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z doświadczenia ekspertów w zakresie badań konsumenckich w konkretnej branży. To dzięki znajomości specyfiki rynku oraz badań konsumenckich w segmencie płytek ceramicznych, przeprowadziliśmy proces rekrutacji na potrzeby tego badania szybko i efektywnie.

    Napisz do nas

    Najnowsze case study

    Przewiń do góry