Wyzwanie:

Jak poznać potrzeby specjalistycznych laboratoriów diagnostycznych w sektorze publicznym i prywatnym?

Nasz klient – globalny gracz na rynku zaawansowanego sprzętu do diagnostyki laboratoryjnej – chciał lepiej zrozumieć potrzeby swoich klientów z Polski. Dlatego zwrócił się do firmy PMR Consulting & Research w celu przeprowadzenia pogłębionej segmentacji rynku laboratoriów w Polsce. Zaproponowana przez nasz zespół analiza rynku sprzętu diagnostyki laboratoryjnej wymagała szybkiego i skutecznego dotarcia do specyficznej grupy docelowej. Było to możliwe dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu branżowemu oraz rozległej sieci kontaktów z kluczowymi przedstawicielami tego segmentu rynku medycznego.

 

Rozwiązanie:

Kompleksowa analiza rynku sprzętu diagnostyki laboratoryjnej

W ramach tego projektu zespół badaczy i analityków z PMR Consulting & Research przeprowadził:

  • szczegółową analizę przetargów w segmencie diagnostyki laboratoryjnej,
  • modelowanie potencjału rynku w podziale na poszczególne kategorie produktowe,
  • estymację wielkości i wartości rynku, wraz z prognozami rozwoju na najbliższe lata,
  • analizę otoczenia konkurencyjnego.

 

Efekt:

Zwiększenie udziałów rynkowych dzięki wiedzy o rynku, klientach i konkurencji

Po zrealizowaniu projektu nasz klient uzyskał przejrzysty obraz rynku. Pozwoliło mu to oprzeć strategiczne decyzje biznesowe na faktach i twardych danych pochodzących wprost z rynku.

Otrzymał również bardzo szczegółową wiedzę na temat obecnych i potencjalnych klientów. Dzięki temu mógł dopasować dotychczas stosowaną strategię sprzedażową i marketingową do wymogów rynku.

Natomiast wiedza na temat strategii działania konkurencji umożliwiła zaplanowanie skutecznych działań biznesowych mających na celu zwiększenie sprzedaży i udziałów w rynku.

    Napisz do nas

    Najnowsze case study

    Przewiń do góry