Analiza rynku produkcji spożywczej w Polsce w podziale na 10 branż

Rynek FMCG
Polska
Klient z sektora branży energetycznej
Rynek produkcji spożywczej w Polsce
Rynek produkcji spożywczej w Polsce

CEL

Celem klienta była realna ocena kondycji branży produkcji spożywczej w Polsce w podziale na 10 branż

 1. Nabiał
 2. Piwo
 3. Napoje spirytusowe
 4. Herbaty i kawy
 5. Mrożonki
 6. Konserwy
 7. Dania gotowe
 8. Słodycze
 9. Mięso
 10. Ryby

W przypadku każdego z wymienionych segmentów, chodziło o wskazanie kluczowych trendów i tendencji, czołowych podmiotów działających na każdym z rynków (przychody min. 40 mln zł), analiza ich kondycji finansowej oraz zmapowanie posiadanych zakładów produkcyjnych.

 

ROZWIĄZANIE

Zrealizowaliśmy wywiady (badanie CATI) z producentami powyższych 10 branż 

Projekt zakładał przede wszystkim weryfikację danych dotyczących producentów, zarówno w oparciu o bazy własne i zewnętrzne, jak również desk reserch i bezpośredni, telefoniczny kontakt z producentami.

Efektem analizy były następujące materiały, które otrzymał klient:

 • kompleksowa baza Excel, zawierająca szczegółowe dane operacyjne i finansowe na temat ponad 500 największych producentów branży spożywczej w Polsce wraz z listą ponad 700 zakładów produkcyjnych posiadanych przez te podmioty, a także danymi na temat struktury właścicielskiej i powiązań kapitałowych
 • Dokładna lokalizacja i wizualizacja danych odnośnie zakładów produkcyjnych na mapach z wykorzystaniem aplikacji Tableau
 • Streszczenie menedżerskie w postaci prezentacji Power Point, zawierające: kluczowe KPI dla poszczególnych branż, wielkość rynku, wolumeny produkcji, pozycję największych graczy, analizę porównawczą, regionalną i ocenę atrakcyjności z wykorzystaniem wyselekcjonowanego zestawu wskaźników i zmiennych, analizę SWOT, rekomendacje i prognozy PMR.

 

EFEKT

Ukierunkowanie działań marketingowo-sprzedażowych na strategiczne segmenty rynku

Dzięki współpracy z PMR klient otrzymał gotowe narzędzia, które mógł wykorzystać na potrzeby przygotowania własnej oferty dla rynku produkcji spożywczej. Wkład PMR to zarówno bardzo czasochłonny proces agregacji i weryfikacji danych na temat producentów i ich zakładów, celem stworzenia jak najbardziej aktualnej i wysokiej jakości bazy, jak również zaprezentowana analiza porównawcza i ocena atrakcyjności. To pozwoliło klientowi od razu ukierunkować się i skupić działania marketingowo-sprzedażowe na strategicznych z jego perspektywy segmentach rynku.

 

Ocena potencjału produkcji spożywczej w Polsce w podziale na 10 branż
Infografika: Ocena potencjału produkcji spożywczej w Polsce w podziale na 10 branż

 

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.