Analiza rynku materiałów budowlanych w Rumunii

Rynek budowlany
Rumunia
Producent

Klient chciał poznać aktualną sytuację na rumuńskim rynku materiałów budowlanych. Prowadząc działalność w skali międzynarodowej, rozważał zakup wybranych materiałów budowlanych w tym kraju. 

Cel analizy rynku

Kluczową kwestią przed rozpoczęciem prac nad projektem, było zrozumienie, które produkty rumuńskie są szczególnie warte zainteresowania. Analiza rynku materiałów budowlanych miała na celu także pozyskać informacje o tym, jakie są przepływy międzynarodowe w wybranych grupach produktów.

Metoda badawcza PMR

Na pierwszym etapie projektu konsultanci PMR wybrali wraz z klientem, grupy produktów i kody produktów, które miały stanowić podstawę dla dalszych analiz. Następnie zgromadzono i opracowano dane dotyczące eksportu i importu. Po przygotowaniu wiarygodnej bazy danych, członkowie zespołu PMR sporządzili specjalne zestawienia wykresów przedstawiające informacje w sposób przejrzysty i przyjazny dla użytkownika.

Efekt analizy

Wartość, jaką klient zyskał dzięki PMR, polegała na dogłębnym zrozumieniu aktualnej sytuacji na rumuńskim rynku materiałów budowlanych. Analiza rynku materiałów budowlanych pozwoliła opracować interaktywne, dostosowane do potrzeb klienta rozwiązanie. Pozwoliło mu ono, poprzez wykonywanie indywidualnych analiz, szybko reagować na kwestie pojawiające się w codziennej działalności. Klient zyskał zatem narzędzie wspomagające go w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących wyboru dostawców.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.