Analiza rynku gazów przemysłowych oraz doradztwo w obszarze rozwoju produktów

Produkcja przemysłowa
Czechy, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania
Producent gazów

Wyzwanie:

Czy nowe produkty spełnią oczekiwania klientów?

Na zlecenie producenta gazów przemysłowych zostało przeprowadzone rozległe badanie produktowe oraz szczegółowa analiza rynku gazów przemysłowych w Czechach, Szwecji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Celem tego projektu badawczego było:

  • poznanie opinii klientów na temat różnych aspektów dotyczących użyteczności oraz wyglądu dwóch prototypów butli z gazem,
  • porównanie rozwiązań oferowanych przez naszego klienta z konkurencyjnymi ofertami dostępnymi na rynku.

Rozwiązanie:

Analiza rynku gazów przemysłowych i testy produktów

By uzyskać odpowiedzi na pytania nurtujące naszego klienta, zbadaliśmy opinie, preferencje i zwyczaje użytkowników butli gazowych. Zobaczyliśmy, jak korzystają z tej kategorii produktów przemysłowych. Zebraliśmy i porównaliśmy poglądy użytkowników na temat cech charakteryzujących ofertę naszego klienta i produktów konkurentów.

W celu osiągnięcia założeń projektu przeprowadziliśmy 115 sesji testowych w Czechach, Szwecji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Zrealizowaliśmy wywiady bezpośrednie (face-to-face) w oddziałach i punktach sprzedaży klienta oraz na terenie firm będących odbiorcami jego produktów. Respondentami byli końcowi odbiorcy produktów, a także klienci oraz pracownicy producenta.

Efekt:

Rekomendacje dotyczące dalszego rozwoju produktów

W trakcie badania zidentyfikowaliśmy wady i zalety nowych produktów – zarówno w zakresie ich użyteczności, jak i wyglądu. Odkryliśmy elementy oferty najbardziej istotne dla końcowych odbiorców.

Na podstawie zebranych informacji mogliśmy przygotować konkretne rekomendacje odnoszące się do dalszego rozwoju produktów, aby zmaksymalizować szanse na udane wprowadzenie ich na rynek.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.