Nasz klient, fundusz zarządzający inwestycjami, zlecił PMR przeprowadzenie analizy rynku dystrybucji farmaceutycznej w Rosji.

Cel analizy rynku

Celem projektu była analiza rynku, jego kluczowych uczestników oraz trendów na hurtowym i detalicznym rynku farmaceutycznym.

Metodologia PMR

Analiza rynku pozwoliła na kompleksowe spojrzenie na strukturę rosyjskiego rynku hurtowej i detalicznej dystrybucji farmaceutycznej równiez pod względem zasięgu geograficznego. Analiza rynku ukazała głównych graczy (hurtowników i sieci aptek) oraz ich wyniki finansowe. W przypadku największych graczy zidentyfikowano także liczbę punktów sprzedaży, wartość sprzedaży itp. Szczególnie ważnym elementem badania było zebranie unikalnych informacji rynkowych na temat przeszłych i przyszłych trendów rynkowych. Dokonano także oceny wpływu tych trendów na firmy obecne na rynku. Badanie obejmowało również analizę innych kanałów dystrybucji (online i pozaaptecznych) oraz strategii sprzedaży farmaceutyków za ich pośrednictwem.

Efekt badania rynku

Klient otrzymał raport z pogłębioną analizą systemu dystrybucji farmaceutycznej w Rosji, która zapewniła firmie wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących jej działalności na rynku docelowym. Dzięki analizie, klient zyskał wgląd w największych graczy rynkowych i potencjalne cele przejęć w tym sektorze przemysłu w Rosji.

    Napisz do nas

    Najnowsze case study

    Przewiń do góry