Analiza rynku dystrybucji farmaceutycznej w Rosji

Rynek farmaceutyczny
Rosja
Fundusz inwestycyjny

Nasz klient, fundusz zarządzający inwestycjami, zlecił PMR przeprowadzenie analizy rynku dystrybucji farmaceutycznej w Rosji.

Cel analizy rynku

Celem projektu była analiza rynku, jego kluczowych uczestników oraz trendów na hurtowym i detalicznym rynku farmaceutycznym.

Metodologia PMR

Analiza rynku pozwoliła na kompleksowe spojrzenie na strukturę rosyjskiego rynku hurtowej i detalicznej dystrybucji farmaceutycznej równiez pod względem zasięgu geograficznego. Analiza rynku ukazała głównych graczy (hurtowników i sieci aptek) oraz ich wyniki finansowe. W przypadku największych graczy zidentyfikowano także liczbę punktów sprzedaży, wartość sprzedaży itp. Szczególnie ważnym elementem badania było zebranie unikalnych informacji rynkowych na temat przeszłych i przyszłych trendów rynkowych. Dokonano także oceny wpływu tych trendów na firmy obecne na rynku. Badanie obejmowało również analizę innych kanałów dystrybucji (online i pozaaptecznych) oraz strategii sprzedaży farmaceutyków za ich pośrednictwem.

Efekt badania rynku

Klient otrzymał raport z pogłębioną analizą systemu dystrybucji farmaceutycznej w Rosji, która zapewniła firmie wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących jej działalności na rynku docelowym. Dzięki analizie, klient zyskał wgląd w największych graczy rynkowych i potencjalne cele przejęć w tym sektorze przemysłu w Rosji.

 

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.