Analiza przetargów publicznych na sprzęt do terapii lekowych

Rynek sprzętu medycznego
Polska
Producent sprzętu medycznego

Wyzwanie:

Jak wykorzystać potencjał sprzedażowy segmentu zamówień publicznych?

Do PMR Consulting & Research – po profesjonalne wsparcie badawcze oraz doradcze – zwrócił się globalny producent nowoczesnego sprzętu do terapii lekowych. Zlecił nam przeprowadzenie badania tych przetargów w sektorze publicznym, które dotyczyły zakupu sprzętu medycznego z interesujących go kategorii produktowych. Analiza przetargów miała na celu dostarczyć klientowi szczegółowych informacji potrzebnych do stworzenia planów marketingowych i sprzedażowych, m.in.:

  • charakterystyka rynku przetargów publicznych,
  • segmentacja placówek opieki zdrowia stosujących określony sprzęt,
  • analiza otoczenia konkurencyjnego.

Rozwiązanie:

Analiza przetargów – od klientów, przez konkurencję, po trendy

Przeprowadzona przez nasz zespół analiza objęła różne typy placówek medycznych stosujących nowoczesny sprzęt do terapii lekowych. A jej celem było dostarczenie klientowi wiedzy m.in. na temat:

  • kluczowych klientów,
  • kluczowych konkurentów,
  • potrzeb i preferencji zakupowych klientów,
  • najpopularniejszych marek w badanych kategoriach produktowych,
  • trendów na rynku zakupów przetargowych.

Efekt:

Skuteczne działania sprzedażowe

Na zakończenie projektu klient otrzymał kompendium wiedzy o rynku zamówień publicznych na sprzęt do terapii lekowych. Dostarczone dane okazały się bardzo użyteczne dla działu sprzedaży i pomogły wykorzystać potencjał polskiego rynku. Umożliwiły identyfikację najbardziej perspektywicznych klientów i dostosowanie modelu sprzedaży do specyfiki lokalnego rynku. A to zaowocowało zrealizowaniem założonych celów sprzedażowych.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.