Cel:

Jak zoptymalizować strategię cenową?

Celem klienta była analiza pozycjonowania cenowego konfekcji i obuwia własnej marki na tle wybranych marek konkurencyjnych. W badaniu wykonanym przez ekspertów PMR uwzględniono pozycjonowanie postrzegane oraz pozycjonowanie faktyczne (realne), dokonane na podstawie rzeczywistych cen obowiązujących w sklepach.

Rozwiązanie:

Analiza pozycjonowania cenowego – postrzeganego i faktycznego

Badanie pozycjonowania zostało przeprowadzone dwutorowo. Po pierwsze, na dużej próbie ilościowej zidentyfikowano percepcję cen przez kupujących. Po drugie, po wizytach w sklepach rozpoznano średnie poziomy cen dla wybranych kategorii.

W czasie projektu badacze z firmy PMR dokonali:

  • porównania wybranych marek,
  • analizy z podziałem na poszczególne kategorie,
  • porównania cen postrzeganych i faktycznych,
  • analizy korzyści z pozycjonowania dla poszczególnych marek, na podstawie różnic między cenami postrzeganymi a faktycznymi.

Efekt:

Strategia cenowa dopasowana do sytuacji rynkowej

Na podstawie wyników badania klient mógł dostosować swoją strategię cenową i strategię komunikacji cen do sytuacji rynkowej – po to, by zmaksymalizować swoje korzyści biznesowe.

Klient miał również możliwość przeanalizowania pozycjonowania swojej marki oraz marek konkurencyjnych, co pomogło mu w ocenie umiejscowienia każdej z marek względem siebie w zakresie cen – percepcyjnie i realnie.

    Napisz do nas

    Najnowsze case study

    Przewiń do góry