Analiza pozycjonowania cenowego konfekcji i obuwia

Rynek FMCG
Polska
Dystrybutor

Cel:

Jak zoptymalizować strategię cenową?

Celem klienta była analiza pozycjonowania cenowego konfekcji i obuwia własnej marki na tle wybranych marek konkurencyjnych. W badaniu wykonanym przez ekspertów PMR uwzględniono pozycjonowanie postrzegane oraz pozycjonowanie faktyczne (realne), dokonane na podstawie rzeczywistych cen obowiązujących w sklepach.

Rozwiązanie:

Analiza pozycjonowania cenowego – postrzeganego i faktycznego

Badanie pozycjonowania zostało przeprowadzone dwutorowo. Po pierwsze, na dużej próbie ilościowej zidentyfikowano percepcję cen przez kupujących. Po drugie, po wizytach w sklepach rozpoznano średnie poziomy cen dla wybranych kategorii.

W czasie projektu badacze z firmy PMR dokonali:

  • porównania wybranych marek,
  • analizy z podziałem na poszczególne kategorie,
  • porównania cen postrzeganych i faktycznych,
  • analizy korzyści z pozycjonowania dla poszczególnych marek, na podstawie różnic między cenami postrzeganymi a faktycznymi.

Efekt:

Strategia cenowa dopasowana do sytuacji rynkowej

Na podstawie wyników badania klient mógł dostosować swoją strategię cenową i strategię komunikacji cen do sytuacji rynkowej – po to, by zmaksymalizować swoje korzyści biznesowe.

Klient miał również możliwość przeanalizowania pozycjonowania swojej marki oraz marek konkurencyjnych, co pomogło mu w ocenie umiejscowienia każdej z marek względem siebie w zakresie cen – percepcyjnie i realnie.

Udostępnij tę stronę!

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.