Case studies - 19 lutego 2018

Wywiady online z kardiologami na temat leczenia rzadkiej choroby układu krążenia

Międzynarodowa firma badawcza potrzebowała lokalnego wsparcia w czasie badania online. Ze względu na nasze bogate doświadczenie w branży farmaceutycznej, zaangażowała badaczy z PMR Consulting & Research. Projekt był realizowany na zlecenie jednego z koncernów farmaceutycznych i dotyczył wąskiego segmentu tego rynku.

Cele projektu

Naszymi zadaniami w ramach tej współpracy było: 

  • zidentyfikowanie polskich ośrodków i specjalistów, z którymi należy się skontaktować, by zebrać ważne dla końcowego klienta informacje 
  • przeprowadzenie wywiadów online z kardiologami zajmującymi się leczeniem bardzo rzadkiej choroby – tętniczego nadciśnienia płucnego.
Szczegóły projektu

Największym wyzwaniem w czasie tego projektu była rekrutacja respondentów. Proces poszukiwania uczestników był niezwykle wymagający ze względu na temat badania. Szacuje się, że w Polsce na tętnicze nadciśnienie płucne zapada zaledwie kilkadziesiąt osób rocznie.

Jednak dzięki zasobom Panelu Medycznego PMR oraz doświadczonemu zespołowi rekruterów, w krótkim czasie wytypowaliśmy odpowiednią liczbę uczestników badania. Skontaktowaliśmy się z 30 lekarzami kardiologami, którzy spełniali kryteria wyboru grupy badawczej i którzy następnie wzięli udział w wywiadach online (CAWI).

Rezultaty projektu

W wyniku realizacji tego projektu klient otrzymał kluczowe z perspektywy jego celów biznesowych informacje na temat specyfiki polskiego rynku. Na podstawie tych danych mógł podjąć strategiczne oraz operacyjne decyzje biznesowe dotyczące rozwoju oferty.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Retail and Pharma Business Unit Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.