Case studies - 10 kwietnia 2019

Wsparcie rozwoju sieci dyskontów odzieżowych w Polsce – analiza danych wtórnych

Nasz klient, działający w segmencie odzieży dyskontowej planował dalszy rozwój swoich sklepów w Polsce. Klient chciał się dowiedzieć, jak jego oferta plasuje się na tle konkurencji. W celu odpowiedzi na to pytanie, ekspertom PMR posłużyła analiza danych wtórnych.

Cele projektu

Klient dodatkowo był zainteresowany analizą dostępnych kategorii produktowych, ich cen, jak również porównaniem atrakcyjności lokalizacji sklepów z bezpośrednimi konkurentami.

Szczegóły projektu

W celu realizacji projektu została przeprowadzona analiza danych wtórnych (ang. desk research). Analiza ta pozwoliła nam przygotować kompleksowe zestawienie geolokalizacji sklepów klienta i jego sklepów konkurencji ze względu na wielkości miejscowości oraz dokładną lokalizację placówek.

 

Wykonaliśmy także badanie typu store-check (spis produktów) w sklepach klienta oraz jego bezpośrednich konkurentów. Dzięki przeprowadzonym wizytom uzyskaliśmy szczegółowe informacje na temat poziomów cenowych produktów dostępnych w sklepach. Dowiedzieliśmy się również o atrakcyjności i różnorodności asortymentu w ramach każdej kategorii produktowej.

Rezultaty projektu

PMR dostarczył klientowi raport podsumowujący wyniki wraz z rekomendacjami oraz szczegółową bazę ze zgromadzonymi informacjami. Otrzymane wyniki pozwoliły naszemu klientowi lepiej zrozumieć swoją pozycję na tle innych graczy rynkowych. Dzięki badaniu klient będzie mógł zoptymalizować swoją strategię cenową i asortymentową, a także bardziej świadomie planować dalszy rozwój sieci swoich sklepów.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Retail Business Unit Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.