Case studies - 8 lutego 2017

Wejście na rynek transportu autobusowego oraz autokarowego

Międzynarodowy holding, który działa między innymi w sektorze transportu, chciał zbadać możliwość prowadzenia działalności w Polsce. Był zainteresowany zakupem pakietów większościowych lub przejęciem obiecującej polskiej firmy. 

Cele projektu

Znalezienie odpowiedź na szereg istotnych pytań, w tym:

 

  • Czy warto inwestować w polski transport i jeśli tak, to który obszar tego rynku wybrać?
  • Którą strategię ekspansji przyjąć, by wejście na rynek transportu zakończyło się sukcesem?
  • W którą firmę zainwestować?
Szczegóły projektu

By jak najlepiej wesprzeć naszego klienta w jego planach, nasi konsultanci i badacze przeprowadzili bardzo szczegółową analizę polskiego rynku transportowego.

 

W projekcie uwzględniliśmy:

 

  • porównanie segmentów transportu autobusów i autokarów z segmentami transportu kolejowego oraz lotniczego,
  • analizę konkurencji, która obejmowała swoim zakresem przegląd prywatnych oraz państwowych firm działających w sektorze,
  • analizę poziomu koncentracji / rozdrobnienia rynku,
  • perspektywy rozwoju rynku na nadchodzące lata,
  • wyjaśnienia dotyczące procesu prywatyzacji rynku transportu autobusowego oraz autokarowego,
  • wszystkie aspekty prawne prowadzenia w Polsce działalności w zakresie transportu autobusowego, ze szczególnym naciskiem na transport miejski, regionalny, międzynarodowy i turystyczny.

Niezwykle wartościową częścią projektu okazała się analiza firm zagranicznych już obecnych lub gotowych do wejścia na rynek w niedalekiej przyszłości. Pozwoliło to przygotować strategie lepiej dostosowane do potencjalnych zmian, jakie mogą niebawem pojawić się w transporcie autobusowym i autokarowym.

 

Wiedząc, że nasz klient chce zainwestować w już istniejące na rynku przedsiębiorstwo, zaproponowaliśmy mu również doradztwo w postaci analizy potencjalnych podmiotów inwestycji. Przygotowaliśmy szczegółowe profile 40 firm różnej wielkości, z których później stworzyliśmy krótką listę tych szczególnie wartych uwagi.

 

Rezultaty projektu

Skuteczne wejście na rynek transportu w Polsce.

Nasze badania, analizy i doradztwo pomogły klientowi zdobyć gruntowną wiedzę o rynku transportu autobusowego i autokarowego w Polsce, niezbędną do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

 

Efektem projektu było przedstawienie wyników dogłębnego badania rynku oraz kilkudziesięciu profilów firm, w tym danych kontaktowych i wielu istotnych informacji o każdej z nich. Zaopatrzony w tak szeroką wiedzę, klient mógł podjąć kolejne kroki w procesie zakupu pakietów większościowych lub przejęcia wybranej polskiej firmy.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Retail and Pharma Business Unit Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.