Case studies - 15 maja 2019

Natężenie ruchu pieszych w potencjalnych lokalizacjach lokalu gastronomicznego

Nasz klient – firma zarządzająca siecią sprzedaży detalicznej – potrzebował danych o natężeniu ruchu pieszych w wybranych miejscach w Warszawie.

Cele projektu

Klient potrzebował nie tylko informacji jakie jest natężenie ruchu pieszych w potencjalnych lokalizacjach lokalu gastronomicznego, ale również danych o przybliżonym przekroju demograficznym przechodniów (płeć, wiek). Dane miały posłużyć do oceny potencjału wstępnie wybranych lokalizacji pod kątem uruchomienia tam nowych placówek sieci.

Szczegóły projektu

Z uwagi na dane jakie chcieliśmy pozyskać, pomiar nie mógł być realizowany automatycznie, ale przez doświadczonych ankieterów. Na zlecenie klienta zmierzyliśmy natężenie ruchu pieszych dokładnie we wskazanych przez klienta miejscach. Pomiar odbywał się przez 16 godzin w ciągu doby przez 7 dni w tygodniu.

Rezultaty projektu

Uzyskane dane pozwoliły na przedstawienie klientowi szczegółowego raportu uwzględniającego natężenie godzinowe ruchu pieszego w poszczególnych lokalizacjach wraz z podziałem na płeć i kategorie wiekowe. Dzięki temu klient był w stanie podjąć dalsze decyzje biznesowe na podstawie konkretnych danych pochodzących z rynku.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Retail and Pharma Business Unit Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.