Case studies - 18 września 2018

Które badania laboratoryjne w Polsce są najpopularniejsze?

Cele projektu

Na potrzeby cyklicznego raportu PMR: Rynek usług diagnostyki laboratoryjnej w Polsce 2018, przeprowadziliśmy badanie konsumenckie na temat częstotliwości wykonywania wybranych badań laboratoryjnych, ze szczególnym uwzględnieniem morfologii krwi oraz badań moczu. Oba wymienione są najpopularniejszymi badaniami laboratoryjnymi wśród pacjentów.

Szczegóły projektu

W ramach badania CATI (czyli wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego) zespół badawczy przeprowadził wywiady z 1 010 dorosłymi mieszkańcami Polski.

 

Respondenci zostali dobrani zgodnie z metodą random digit dialing (RDD), z zachowaniem proporcji wieku, płci, wykształcenia i miejsce zamieszkania. Dzięki temu osiągnęliśmy próbę zbliżoną do struktury populacji Polaków.

Rezultaty projektu

W rezultacie odpowiedzieliśmy na pytanie, które badania diagnostyki laboratoryjnej są najczęściej przeprowadzane przez Polaków, niezależnie od ich źródła finansowania. Dodatkowo stworzyliśmy profil pacjenta przeprowadzającego badanie morfologii krwi i badanie moczu. W profilu uwzględniliśmy jego wiek, wielkość gospodarstwa domowego, wielkość miejscowości, w której mieszka oraz jego wykształcenie.

 

Pełne wyniki badania oraz dodatkowe dane i analizy zostały opublikowane w ww. publikacji: Rynek usług diagnostyki laboratoryjnej w Polsce 2018. Analiza rynku i perspektywy rozwoju.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Market Analyst Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.