Case studies - 19 marca 2016

Due diligence na rynku chemii budowlanej

Nasz klient – międzynarodowa instytucja finansowa – rozważał możliwość zainwestowania w konkretne przedsiębiorstwo działające w Polsce. Zlecony zespołowi PMR Consulting & Research projekt due diligence na rynku chemii budowlanej miał pomóc w podjęciu decyzji inwestycyjnej.

Cele projektu

Najistotniejsze w tym projekcie było sprawdzenie, czy możliwy jest zakładany rozwój biznesu w kontekście aktualnej sytuacji rynkowej. Kolejnym wyzwaniem była ocena strategii sprzedażowej biznesu na najbliższe lata oraz opracowanie wskazówek dotyczących dalszych działań.

Szczegóły projektu

W zaledwie cztery tygodnie zespół analityków i konsultantów PMR Consulting & Research przeprowadził kompleksowy projekt due diligence w odniesieniu do rynku oraz firmy wytypowanej jako podmiot inwestycji. Wykonaliśmy dokładną analizę zgromadzonych danych wtórnych o rynku. Uzupełniliśmy ją informacjami pozyskanymi ze źródeł pierwotnych.

 

W tym projekcie wykorzystaliśmy metodę triangulacji danych. Pozwoliło nam to zestawić ze sobą dane pozyskane różnymi metodami oraz pochodzące z różnych źródeł. A w konsekwencji mogliśmy zweryfikować pozycję rynkową badanej firmy i obrane przez nią ścieżki dalszego rozwoju.

Rezultaty projektu

W wyniku przeprowadzenia due diligence na rynku chemii budowlanej, zespół projektowy pozytywnie ocenił planowaną przez naszego klienta inwestycję. Po przeanalizowaniu dostarczonych danych, klient zdecydował się na dokonanie tej inwestycji.

 

Zespół PMR Consulting & Research zidentyfikował w czasie realizacji due diligence istotne punkty ryzyka oraz przygotował pod nie odpowiednie scenariusze radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami. Dzięki temu nasz klient był w stanie bardzo sprawnie przeprowadzić nie tylko proces decyzji w zakresie inwestycji, ale także podjąć konkretne działania.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Szymon Jungiewicz

Construction Business Unit Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.