Case studies - 7 lutego 2017

Badanie zachowań klientów myjni samochodowych

Jedna z firm działających na rynku myjni samochodowych – producent specjalistycznego wyposażenia – zleciła nam badanie zachowań klientów w zakresie korzystania z myjni. Firma chciała nie tylko lepiej poznać swoich klientów, ale także zbadać pozycję swojej marki na tym rynku w stosunku do konkurencji.

Cele projektu

Naszym zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytanie, jak powinna być skonstruowana długoterminowa strategia marki, by zapewnić trwały wzrost udziałów rynkowych.

Szczegóły projektu

Postawiliśmy sobie za cel uzyskanie jak najszerszego spojrzenia na rynek myjni samochodowych w Polsce. Chcieliśmy mieć pewność, że zebraliśmy wiarygodne dane od faktycznych użytkowników badanej marki. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wdrożenie dwuetapowego podejścia.

 

  • Pierwszą część projektu stanowiło przekrojowe badanie online, którego celem było pokazanie całościowego obrazu rynku myjni samochodowych w Polsce.
  • Druga część, będąca uzupełnieniem i pogłębieniem ankiety internetowej, obejmowała badanie ankietowe metodą PAPI (Paper and Pencil Interview) z klientami. By zapewnić firmie możliwie najbardziej rzetelne dane, ta część była przeprowadzana bezpośrednio po skorzystaniu przez respondenta z usług myjni samochodowej.
Rezultaty projektu

Nasz klient opracował strategię działania na rynku myjni samochodowych oraz zidentyfikował możliwości dalszego zwiększania udziałów rynkowych w Polsce. A stało się to możliwe dzięki uzyskaniu od PMR Consulting & Research:

 

  • informacji na temat zachowań klientów myjni samochodowych,
  • opisu preferencji i potrzeb użytkowników myjni,
  • danych na temat pozycji i wizerunku marki na tle konkurencji,
  • analizy przewag konkurencyjnych,
  • rekomendacji odnośnie dalszych działań na rynku.
Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Krystian Gryzło

Senior Market Researcher

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.