Case studies - 8 sierpnia 2018

Badanie wizerunku marki na rynku diagnostyki laboratoryjnej

Klient – globalny gracz na rynku sprzętu do diagnostyki laboratoryjnej – zlecił firmie PMR badanie wizerunku marki na rynku laboratoriów diagnostycznych. Miało ono stanowić wsparcie w czasie opracowywania planów i prowadzenia działań marketingowych oraz sprzedażowych.

Cele projektu

Celem badania była diagnoza marki klienta obejmująca postrzeganie marki oraz poziom jej znajomości wśród grupy docelowej, a ponadto – poznanie zwyczajów zakupowych tej grupy.

Szczegóły projektu

W ramach badania przeprowadzono ponad 100 wywiadów z przedstawicielami laboratoriów diagnostycznych prowadzących działalność w Polsce.

 

Rezultatem badania był obszerny raport badawczy obejmujący m.in. zagadnienia:

 

  • znajomość i wizerunek marki,
  • poziom satysfakcji klientów z produktów i obsługi,
  • poziom lojalności klientów wobec dostawcy i marki,
  • analiza zachowań zakupowych (m.in. kryteria wyboru, powody rezygnacji z oferty dostawcy),
  • siła marki na tle głównych konkurentów na rynku.
Rezultaty projektu

Dzięki przeprowadzeniu tego badania klient uzyskał kompendium wiedzy na temat poziomu znajomości marki w Polsce wśród grupy docelowej. Wyniki pozwoliły wprowadzić zmiany w strategii marketingowej klienta, poprawić te obszary współpracy z klientami, które zostały ocenione najniżej, a także dostosować ofertę do oczekiwań i potrzeb klientów w Polsce.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Market Analysis Director

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.