Case studies - 28 listopada 2018

Badanie rynku terapii hematologicznych

Do PMR Consulting & Research zgłosiła się – działająca w imieniu dużej firmy farmaceutycznej – międzynarodowa agencja badań ze specjalizacją w sektorze medycznym. Zleciła nam badanie rynku terapii hematologicznych, by odpowiedzieć na kilka pytań stawianych przez producenta leków.

Cele projektu

Naszym celem było uzyskanie następujących informacji:

 

  • w jaki sposób w Polsce są podejmowane decyzje o implementacji danej terapii na poziomie lokalnym i regionalnym,
  • jak postrzegają nowy koncept leku jego docelowi odbiorcy.

 

Na podstawie uzyskanych informacji koncern farmaceutyczny planował podjąć strategiczne decyzje biznesowe w dwóch obszarach:

 

  • zwiększenie skuteczności działań sprzedażowych dzięki uwzględnieniu w strategii realiów polskiego systemu opieki zdrowotnej,
  • modyfikacja nowego konceptu leku w taki sposób, by lepiej odpowiadał na potrzeby odbiorców.
Szczegóły projektu

W ramach projektu zrealizowaliśmy serię indywidualnych wywiadów pogłębionych. Z liderami opinii rynku oraz przedstawicielami krajowego płatnika omówiliśmy m.in. czynniki decydujące o wyborze danej terapii.

 

Respondentom zaprezentowaliśmy także nowy koncept produktu i poprosiliśmy ich o opinie. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi opracowaliśmy zestaw najbardziej sugestywnych aspektów oferty oraz tych najmniej skutecznych. Wskazaliśmy ponadto, jakie działania należy przedsięwziąć, by wzmocnić siłę przekazu marketingowego na temat tego leku.

Rezultaty projektu

Klient otrzymał od PMR Consulting & Research szczegółowe informacje na temat rynku opieki zdrowotnej w Polsce. Posłużył się nimi w celu zwiększenia efektywności działań sprzedażowych i marketingowych.

 

W raporcie z projektu badacze zamieścili również rekomendacje dotyczące sugerowanych modyfikacji nowego konceptu leku. Okazały się one ważnym elementem podczas tworzenia strategii dalszego rozwoju jednego z kluczowych graczy na rynku farmaceutycznym.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Marta Marszałek

Senior Pharma & Healthcare Market Analyst

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.