Case studies - 15 kwietnia 2019

Badanie rynku świadczeń pozapłacowych

Cele projektu

Firma obecna na rynku świadczeń pozapłacowych chciała lepiej dostosować swoje produkty i usługi do potrzeb polskich odbiorców. Zdawała sobie sprawę z tego, że świadczenia pozapłacowe są coraz bardziej popularne na polskim rynku. Ale z drugiej strony wiedziała też, że w Polsce jest już oferowanych wiele tego typu rozwiązań, a otoczenie konkurencyjne jest wymagające. Pragnąc zwiększyć swoje udziały rynkowe, zdecydowała się więc na kompleksowe badanie rynku świadczeń pozapłacowych.

Szczegóły projektu

W ramach tego projektu badacze PMR Consulting & Research przeprowadzili serię pogłębionych wywiadów jakościowych z kadrą zarządzającą oraz dyrektorami działów HR. Respondentami byli reprezentanci tych firm, które obecnie oferują swoim pracownikom różnorodne świadczenia pozapłacowe. Aby uzyskać pełny obraz rynku, próba badawcza została podzielona na kilka grup ze względu na wielkość firmy. Wywiady zostały przeprowadzone zarówno w małych i średnich organizacjach, jak też w dużych przedsiębiorstwach.

Rezultaty projektu

Badacze PMR Consulting & Research zgromadzili wiele ważnych danych na temat rynku świadczeń pozapłacowych w Polsce. Na tej podstawie opracowali kompleksowy raport dla klienta, który uwzględniał analizę oraz rekomendacje dotyczące następujących obszarów:

 

  • największe wyzwania stojące przed pracodawcami,
  • oczekiwania ze strony pracowników,
  • benefity najbardziej cenione przez pracowników,
  • świadczenia pozapłacowe, z których pracownicy nigdy nie korzystają.

W wyniku badania nasz klient lepiej poznał preferencje zarówno firm, jak i ich pracowników. Mając tak obszerną wiedzę, mógł rozpocząć pracę nad dostosowaniem swojej oferty do potrzeb polskiego rynku.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Market Analysis Director

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.