Case studies - 11 grudnia 2017

Badanie rynku sprzętu medycznego

Cele projektu

Do PMR Consulting & Research zgłosiła się firma działająca w branży medycznej, która oferuje m.in. urządzenia i akcesoria do jednorazowego użytku przez personel służby zdrowia. Klient zlecił nam badanie rynku sprzętu medycznego, by podjąć decyzję o dalszym rozwoju swojej oferty.

Szczegóły projektu

W tym projekcie zastosowaliśmy badanie jakościowe w formie sesji kreatywnych. Do udziału zaprosiliśmy personel medyczny, który regularnie używa badanego urządzenia. Największym wyzwaniem podczas tego projektu była rekrutacja uczestników do badania, ponieważ personel medyczny musiał mieć doświadczenie w pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki wykorzystaniu naszego panelu lekarzy – PMR Medical Panel – szybko dotarliśmy do grupy docelowej klienta.

Podczas badania zdobyliśmy wiedzę m.in. na temat:

 

  • typowych sytuacji i miejsc użycia badanego sprzętu jednorazowego,
  • dotychczasowych doświadczeń respondentów w pracy z tym sprzętem,
  • różnic w zastosowaniu tego sprzętu w Polsce oraz za granicą,
  • mocnych i słabych stron obecnych na rynku rozwiązań,
  • kluczowych funkcjonalności idealnego sprzętu.

Z pomocą profesjonalnego rysownika udało się nawet naszkicować taki idealny sprzęt. Uzyskany obraz pokazał, co powinno zmienić się w obecnie stosowanych urządzeniach, by spełnić oczekiwania użytkowników.

Rezultaty projektu

Na podstawie wyników badania klient zbudował strategię rozwoju swojego produktu oraz dostosował komunikację do oczekiwań grupy docelowej. Nowe podejście do budowania portfolio produktowego oraz planów w obszarze sprzedaży i marketingu pozwoliło zwiększyć efektywność działań biznesowych podejmowanych przez klienta.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Marta Marszałek

Senior Pharma & Healthcare Market Analyst

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.