Case studies - 14 kwietnia 2016

Badanie rynku poprzedzające wejście na rynek ciastek

Jeden z największych europejskich producentów ciastek zaangażował PMR Consulting & Research do współpracy w czasie realizacji nowej inwestycji na polskim rynku.

Cele projektu

Naszym zadaniem było przeprowadzenie klienta przez cały proces, od rozpoznania możliwości biznesowych, po stworzenie strategii zapewniającej skuteczne wejście na rynek ciastek.

 

W szczególności nasz klient chciał:

 

  • uzyskać dogłębną wiedzę na temat polskiego rynku ciastek,
  • zidentyfikować nawyki polskich konsumentów ciastek,
  • ocenić koncepty swoich produktów pod kątem ich dostosowania do specyfiki polskiego klienta,
  • poznać opinie konsumentów na temat smaku ciastek oferowanych przez klienta.
Szczegóły projektu

Przeprowadzone badanie jakościowe miało formę zogniskowanych wywiadów grupowych i objęło swoim zasięgiem wiele konsumentek z precyzyjnie zdefiniowanej grupy docelowej. Wyniki badania zostały zaprezentowane podczas spotkania biznesowego zorganizowanego w siedzibie klienta. Zostały też dostarczone w postaci obszernego raportu zawierającego wnioski oraz zalecenia z następujących obszarów:

 

  • postrzeganie marki klienta,
  • ocena opakowań przygotowanych przez klienta,
  • pozycjonowanie produktu klienta na tle oferty konkurencyjnej,
  • analiza produktu klienta pod względem ceny, z uwzględnieniem produktów konkurencyjnych,
  • ocena smaku ciastek klienta.
Rezultaty projektu

Po zakończeniu tego badania rynku klient zyskał wiele cennych, twardych danych na temat jego potencjalnych klientów na polskim rynku. Zidentyfikował mocne i słabe strony swojej marki. Dowiedział się, jak jego produkty są oceniane przez konsumentów pod względem zarówno smaku, jak i opakowania. Poznał otoczenie konkurencyjne, z którym przyjdzie mu się zmierzyć po wejściu na rynek. Uzyskał wgląd w analizę potencjału sprzedażowego poszczególnych kanałów dystrybucji ciastek w Polsce.

 

Co najważniejsze, wszystkie te informacje i rekomendacje okazały się niezwykle przydatne w czasie budowania strategii marketingu i sprzedaży.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Market Analysis Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.