Case studies - 29 stycznia 2018

Analiza rynku prefabrykatów z betonu

Realizację tego projektu zleciła nam firma będąca liderem na rynku betonu. Poprosiła zespół PMR Consulting & Research o przeprowadzenie analizy rynku prefabrykatów z betonu oraz opracowanie raportu z kluczowymi danymi rynkowymi i rekomendacjami biznesowymi.

Cele projektu

Klient szukał informacji na temat kondycji, struktury i potencjału rynku, a także głównych producentów i największych odbiorców betonu w Polsce.

 

Myśląc o rozwoju firmy, klient rozważał możliwość eksplorowania rynków międzynarodowych. Dlatego był również zainteresowany informacjami o największych eksporterach prefabrykatów betonowych do Niemiec i Szwecji.

Szczegóły projektu

Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania stawiane przez klienta i wesprzeć przyszły rozwój jego firmy, zespół konsultantów z PMR Consulting & Research dokonał szczegółowej analizy całego rynku, w tym:

 

  • oceny struktury rynku prefabrykatów betonowych – zarówno pod względem jakościowym, jak i ilościowym,
  • identyfikacji największych producentów i odbiorców prefabrykatów betonowych na rynku polskim,
  • analizy danych rynkowych dotyczących eksportu prefabrykatów do Niemiec i Szwecji.
Rezultaty projektu

Nasz klient otrzymał od konsultantów z PMR Consulting & Research szczegółową analizę rynku prefabrykatów z betonu. Dzięki informacjom zebranym podczas tego projektu, klient był w stanie stworzyć dostosowaną do sytuacji rynkowej strategię rozwoju, a także zdecydować, które firmy są najlepszymi potencjalnymi partnerami biznesowymi. A tym samym wzmocnił swoją pozycję jako jeden z największych dostawców.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Szymon Jungiewicz

Construction Business Unit Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.