Case studies - 20 czerwca 2018

Analiza pozycjonowania cenowego konfekcji i obuwia

Cele projektu

Celem klienta była analiza pozycjonowania cenowego konfekcji i obuwia własnej marki na tle wybranych marek konkurencyjnych. W badaniu wykonanym przez ekspertów PMR uwzględniono pozycjonowanie postrzegane oraz pozycjonowanie faktyczne (realne), dokonane na podstawie rzeczywistych cen obowiązujących w sklepach.

Szczegóły projektu

Badanie pozycjonowania zostało przeprowadzone dwutorowo. Po pierwsze, na dużej próbie ilościowej zidentyfikowano percepcję cen przez kupujących. Po drugie, po wizytach w sklepach rozpoznano średnie poziomy cen dla wybranych kategorii.

 

W czasie projektu badacze z firmy PMR dokonali:

 

  • porównania wybranych marek,
  • analizy z podziałem na poszczególne kategorie,
  • porównania cen postrzeganych i faktycznych,
  • analizy korzyści z pozycjonowania dla poszczególnych marek, na podstawie różnic między cenami postrzeganymi a faktycznymi.
Rezultaty projektu

Na podstawie wyników badania klient mógł dostosować swoją strategię cenową i strategię komunikacji cen do sytuacji rynkowej – po to, by zmaksymalizować swoje korzyści biznesowe.

 

Klient miał również możliwość przeanalizowania pozycjonowania swojej marki oraz marek konkurencyjnych, co pomogło mu w ocenie umiejscowienia każdej z marek względem siebie w zakresie cen – percepcyjnie i realnie.

Potrzebujesz więcej danych?

W PMR doradzamy
i wspieramy działania Twojej firmy

Agnieszka Skonieczna

Retail and Pharma Business Unit Director 

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując przeglądanie witryny, akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.