Rynek rolno-spożywczy

Rynek rolno-spożywczy budzi dużo emocji. Dzieje się tak m.in. ze względu na dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe, szybki rozwój, rozbudowaną strukturę branżową i zainteresowanie inwestorów. My wiemy, jak poruszać się w tym gąszczu informacji. Potrafimy obiektywnie przeanalizować sytuację rynkową, a następnie stworzyć praktyczne i skuteczne rekomendacje. W rezultacie zapewniamy naszym klientom długotrwałe korzyści i poprawę ich pozycji rynkowej.

Dobrze znamy rynek rolno-spożywczy

Pracowaliśmy dla kluczowych światowych, europejskich i lokalnych graczy na rynku rolno-spożywczym. Doradzaliśmy firmom w branżach spożywczych, takich jak produkcja cukru, zbóż, mleka, mięsa, warzyw czy owoców. Wspieraliśmy również producentów maszyn rolniczych, twórców oprogramowania do zarządzania stadem czy producentów nawozów i środków ochrony roślin. Działamy też w branży dóbr konsumpcyjnych i handlu detalicznego, a także na rzecz firm z sektora transportu i logistyki. Dobrze znamy więc drogę każdego produktu – od pola do konsumenta!

Badamy rynek, analizujemy dane i budujemy strategie

Oto przykładowe projekty badawcze i doradcze, które przeprowadzamy na rynku rolno-spożywczym:

 • Przygotowujemy analizy branżowe. Przeprowadzamy audyty 360 stopni dla rynków, produktów i usług.
 • Mierzymy potencjał rynku. Badamy wpływ różnych czynników na dynamikę rozwoju poszczególnych sektorów – w ujęciu krótko- i długoterminowym.
 • Pomagamy firmom wejść na nowe rynki. Wspieramy producentów i dystrybutorów. Pomagamy nie tylko wejść na nowy rynek, ale także wprowadzić na rynek nowy produkt lub usługę.
 • Badamy pozycję konkurencyjną firm. Budujemy strategie i plany działań zapewniające poprawę wyników ekonomicznych i udziałów w rynku.
 • Testujemy koncepty, produkty i komunikację marketingową. Testujemy ceny, opakowania, reklamy itp.
 • Badamy zachowania i postawy klientów. Realizujemy badania wśród klientów indywidualnych, a także biznesowych – w tym rolników.
 • Przygotowujemy segmentacje rynków. Pomagamy zdefiniować grupę docelową oraz skuteczne drogi dotarcia do klientów.
 • Analizujemy route-to-market. Na podstawie rzetelnych danych proponujemy strategie sprzedażowe i marketingowe.
 • Analizujemy kanały dystrybucji. Wskazujemy optymalne rozwiązania, biorąc pod uwagę potencjał sprzedażowy poszczególnych kanałów. Pomagamy znaleźć dystrybutora i wynegocjować z nim korzystne warunki współpracy.
 • Przeprowadzamy due diligence. Badamy firmy i rynki oraz doradzamy, jak najlepiej przeprowadzić strategiczne projekty.
 • Bierzemy udział w projektach konsolidacji rynku. Doradzamy podmiotom w czasie transakcji fuzji, przejęć oraz kupna-sprzedaży. Zarówno po stronie kupującego, jak i sprzedającego.
 • Pomagamy firmom znaleźć inwestora. Nie tylko wyszukujemy inwestora, ale również wspieramy klientów w procesie negocjacji warunków inwestycji i w czasie rozpoczynania współpracy.

Udostępnij tę stronę!

Pozostałe branże

Formularz kontaktowy

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwośći ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest PMR Ltd. Sp. z o.o.